Facebook Pixel
IT

Число активних розробників Web 3.0 зросло на 75% — Electric Capital

Число активних розробників Web 3.0 зросло на 75%. Фото: currency.com

Число активних розробників Web 3.0 зросло на 75%. Фото: currency.com

Число розробників, задіяних у створенні проектів з відкритим вихідним кодом, пов'язаних із криптовалютами та Web 3.0, поповнилося на 34 тис. осіб за підсумками 2021 року.

Протягом року понад 18 тис. щомісяця активних розробників вносили зміни до коду проектів із сфер цифрових активів та Web 3.0. З початку 2021 року їхня кількість зросла на 75%, що стало найвищим показником за всю історію спостережень, йдеться у звіті венчурної компанії Electric Capital.

«Стрімке зростання кількості нових фахівців означає, що 60% розробників Web 3.0 приєдналися до проектів у 2021 році. Якщо розглядати фахівців, які приділяють коду понад десять днів на місяць, то 45% із зайнятих на постійній основі розпочали роботу у 2021 році. Хоч як крути, половина розробників Web 3.0 — новачки», — зазначив голова компанії Авічал Гарг.

Telegram Logo

У дослідженні аналітики Electric Capital розглянули 500 тис. репозиторіїв та 160 млн коммітів. У релевантну вибірку потрапив лише унікальний код.

Гарг підкреслив, що праці багатьох приватних компаній, що створюють аналогічні продукти, не були враховані.

Найбільше активних фахівців (більше 4000) працює над проектами на базі блокчейну Ethereum. На другому місці – Polkadot (близько 1400), на третьому – Cosmos (понад 900). Над продуктами з відкритим вихідним кодом в екосистемі біткоїну працюю понад 680 програмістів.

Аналітики відзначили, що нові фахівці охочіше приєднуються до проектів із меншою кількістю розробників. За словами авторів звіту, екосистеми Polkadot, Solana, NEAR, BInance Smart Chain, Avalanche та Terra зростають швидше, ніж Ethereum.

Аналітики також наголосили, що до роботи над продуктами з сектора DeFi підключилося 500 нових розробників. Порівняно з попереднім роком зростання також становило 75%.

Web 3.0 — концепція, орієнтована на розвиток інтернет-технологій, сформульована керівником Netscape.com Джейсоном Калаканісом на продовження концепції Web 2.0 Тіма О'Райлі. Відповідно до неї Web 2.0 (що є переосмисленням Web 1.0) має на увазі забезпечення розуміння інформації в Web насамперед людиною, а Web 3.0 забезпечить взаємодію та розуміння даних у Web комп'ютерними системами.

Коментарі

Всі новини