Facebook Pixel

Орбан не в змозі вести переговори між Україною та росією

Орбан не в змозі вести переговори між Україною та росією

Орбан не в змозі вести переговори між Україною та росією

Угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що він не може вести переговори між Україною та росією після того, як у ЗМІ з'явилася інформація про те, що він поїде до москви протягом дня, щоб зустрітися з президентом рф путіним. Про це повідомляє Reuters.

Орбан, критик західної військової допомоги Україні, який має найтепліші відносини з путіним серед лідерів ЄС, заявив, що той факт, що Угорщина наразі головує в ЄС на ротаційній основі, не дає йому мандата на переговори від імені блоку.

Quote«Мені не потрібен мандат, оскільки я нічого не представляю. Все, що я роблю, — це їжджу туди, де йде війна або загроза війни, яка загрожує Європейському Союзу та Угорщині, або має негативні наслідки для них, і ставлю запитання», — сказав Орбан у своєму регулярному ранковому радіоінтерв'ю в п'ятницю.

Він не повідомив, чи поїде до москви пізніше цього дня.

Після повідомлень у ЗМІ про візит Орбана президент Ради лідерів ЄС Шарль Мішель заявив у соціальних мережах, що «ротаційне головування в ЄС не має мандата на взаємодію з росією від імені ЄС».

У четвер російські інформаційні агентства процитували речника кремля дмитра пєскова, який не підтвердив і не спростував цей візит.

Нагадаємо, що раніше цього тижня Орбан зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським у Києві і закликав його розглянути можливість припинення вогню, щоб прискорити закінчення війни з росією.

У п'ятницю Орбан заявив, що поставив Зеленському «три з чотирьох важливих питань», щоб з'ясувати, як далеко Київ «готовий зайти заради миру».

Орбан відвідав росію у 2022 році без зустрічі з путіним, але зустрічався з ним в інших країнах.

Подякувати 🎉