Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Велика Британія розглядає можливість постачання Україні танків Challenger 2. Чому це важливо

Challenger 2. Фото: Graeme Main/MOD, OGL v1.0

Challenger 2. Фото: Graeme Main/MOD, OGL v1.0

Велика Британія розглядає можливість уперше поставити Україні британські танки для боротьби з російським вторгненням, повідомляє Sky News.

Обговорення щодо постачання кількох основних бойових танків Challenger 2 британської армії українським Збройним силам ведуться «вже кілька тижнів», повідомило західне джерело, знайоме з перебігом переговорів. Одне з джерел припустило, що Велика Британія може запропонувати приблизно 10 танків Challenger 2, що достатньо для оснащення ескадрильї.

Такий крок ознаменував би значне посилення підтримки України з боку Заходу та міг би спонукати інших союзників, зокрема Німеччину, наслідувати цей приклад. За словами джерела, само собою це не стане «переломним моментом», але все-таки матиме величезне значення, оскільки цей крок дасть змогу подолати бар'єр, який досі не дозволяв союзникам пропонувати Україні західні танки через побоювання, що росія вважатиме це надмірною ескалацією.

Quote «Це спонукає інших надати танки», — сказало українське джерело.

Уряд Ріші Сунака ще не ухвалив остаточне рішення, але якщо Велика Британія дасть згоду на таке постачання, вона стане першою країною, яка відгукнеться на прохання українських лідерів оснастити їхню армію потужними західними танками.

Контекст. Наступне засідання очолюваної США групи з приблизно 50 країн, включно з Великою Британією, які надають військову підтримку Україні, має відбутися 20 січня 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини