Facebook Pixel

У парламенті Фінляндії закликали уряд надати Україні танки Leopard 2: це може спонукати й інші країни

Надання Україні танків Leopard 2, які є одними з найкращих у світі, могло б не лише відіграти значну роль у посиленні боєздатності ЗСУ, а й дати старт дискусії щодо постачання сучасних танків українській стороні й іншими країнами. Про це йдеться у зверненні депутатів фінського парламенту, які закликали уряд стати першою країною у Європі, що розпочала передавання «леопардів» в Україну.

Текст звернення депутатів Андерса Адлеркройца (SFP), який представляє комітет з оборони, та голови партії «зелених» у парламенті Атте Харьянне наводить Guildhall .

Quote«У наших власних інтересах, інтересах Європи та вільного світу, щоб ця війна закінчилася якнайшвидшою перемогою України. Ми не маємо дозволити росії жити в ілюзії хоч якихось успіхів унаслідок цієї агресивної злочинної війни. Матеріально-технічна допомога Україні має тривати та бути посилена», — йдеться у зверненні.

Депутати наголошують, що попри 10 місяців кровопролитної війни Україні все ще відмовляють у наданні низки видів озброєння, зокрема сучасних танків. Для посилення бойових можливостей Сил оборони Україні, за їхніми словами, ідеально підійшли б танки Leopard 2.

Quote«Загалом Фінляндія має приблизно двісті танків Leopard 2. Географічні особливості обмежують наші можливості з передавання великих обсягів критично важливого озброєння. Але сигнал про готовність надати навіть невелику кількість танків міг би дати початок європейському дискурсу із цього питання. Зробити це потрібно зараз», — підкреслюють автори звернення.

Ба більше, депутати закликають не переоцінювати ймовірний вплив надання цих танків Україні. Вони наголошують, що цей крок не призведе до ескалації.

Контекст. Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила, що відмова німецького уряду передати Україні танки Leopard 2, які могли б допомогти ЗСУ боронити свою землю від російських окупантів, є незрозумілою та «лякаюче недалекоглядною». Відповідальність за це рішення цілком і повністю несе канцлер ФРН Олаф Шольц.

Подякувати 🎉