Facebook Pixel

Блогер-кіпріот пройшов до Європарламенту

Блогер-кіпріот пройшов до Європарламенту

Блогер-кіпріот пройшов до Європарламенту

24-річний кіпрський тревел-блогер Фідіас Панайоту вражаюче пройшов до Європейського парламенту. За попередніми результатами, він зміг набрати близько 18% голосів, хоча було підраховано лише 25% бюлетенів. Це забезпечило йому третє місце і, швидше за все, місце в Європарламенті. Про це пише Investmentweek.

Однак Панайоту досі залишався невизначеним щодо своїх політичних орієнтирів. Він визнає, що нічого не знає про політику, але каже, що не може підкорятися постійному правлінню «ботанів» у Брюсселі.

Панайоту зібрав близько 2,6 млн підписників на своєму YouTube- каналі з моменту, коли він почав публікації у 2019 році.

Він прославився, вирушивши на місію обійняти Ілона Маска, і це йому зрештою вдалося.

Вдягнувши три краватки, піджак і шорти, Панайоту оголосив про свою кандидатуру в січні, зізнавшись, що не має жодного уявлення про політику чи Європейський Союз, але заявив, що хоче вчитися.

Quote«Мені 23 роки, і я ніколи в житті не голосував, і одного вечора я сказав собі, що якщо я ніколи не проголосую і ніколи не буду цікавитися, при владі завжди будуть одні й ті ж ботаніки, і я сказав «досить!», — зазначив він.

Лідируючі позиції на Кіпрі зайняли авторитетні партії в захоплюючій боротьбі. Консервативна партія DISY (Демократичний загальний рух) лідирувала з приблизно 24%, за нею йшла комуністична AKEL, яка отримала 22,5%. Примітним аспектом цих виборів є те, що праві екстремісти ELAM (Національний народний фронт) вперше отримали місце з приблизно 11,5%. Це пояснюється, зокрема, збільшенням кількості біженців на Кіпрі, що дало підтримку партії.

Увагу все ж привернув Фідіас Панайоту, успіх якого ніхто всерйоз не прогнозував. Під час свого першого інтерв’ю він висловив здивування.

Quote«Це диво – це перший випадок на європейських виборах, коли хтось пройшов до парламенту без підтримки партій, а лише за допомогою підписників в інтернеті», — сказав він.

Спостерігачі за виборами підозрюють, що успіх Панайоту значною мірою пояснюється протестами виборців. Обнадійливо те, що явка виборців була вищою, ніж на попередніх виборах, що вказує на активізацію політичної участі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉