Фото: УНІАН
Від любові до ненависті – один крок. Ще влітку президент Володимир Зеленський міг записати собі в актив підтримку майже двох третин населення України. Але після цього його команда почала приймати безліч рішень. Ми вирішили дізнатися у бізнесу, як вони впливають на популярність глави держави.
Що робити з монополіями олігархів? Це питання ми адресували голові парламентського комітету з питань ПЕК Андрію Герусу.
Наскільки легко буде взяти дешеві гроші за урядовою програмою? Читайте про це та про інші важливі події на сайті The Page.
Бізнес-барометр. The Page започатковує нову щотижневу рубрику. Вона буде показувати, як рішення українських посадовців впливають на рейтинг президента Володимира Зеленського. В Україні зареєстровано близько 1,8 млн підприємців. Вони дають роботу ще кільком мільйонам українців. А ті мають родини, друзів та клієнтів. Фактично можна сказати так: задоволені підприємці, народ схвалює дії Зеленського, незадоволених немає. Минулого тижня ми опитали експертів Союзу українських підприємців, Американської торгової палати, Ukraine Economic Outlook, аудиторської групи OMP, а також незалежних експертів і політологів. І ми побачили більше негативу в діях чиновників, ніж позитиву.
Дешеві гроші. З початку лютого українські держбанки почали видавати підприємцям кредити за програмою під 5-7-9%. Зараз до них вирішили приєднатися й приватні фінустанови. The Page поговорило з заступником глави Ощадбанку Андрієм Стецевичем і головою Європейської Бізнес Асоціації Анною Дерев'янко про плюси та мінуси програми дешевих кредитів.
Інтерв'ю з Герусом. Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в інтерв'ю The Page розповів про олігархів, стосунки з Ляшком, імпорт з РФ, тарифи на газ, а також про те, які сюрпризи чекають споживачів електроенергії. Ми підготували для вас декілька варіантів запису нашої розмови з Герусом. Ви можете прочитати його інтерв'ю за хвилину чи подивитися відео. А також ви можете прочитати узгоджений зі спікером варіант.
Топ-100 досягнень. Уряд Олексія Гончарука подав до Верховної Ради звіт про свою діяльність від початку роботи 30 серпня 2019 року. Як заявили в Кабміні, під час підготовки звіту чиновники намагалися не записувати в досягнення «прийняття актів», «проведення заходів» та інше, а тільки те, що «реально змінює стан речей в нашій країні». The Page вибрало найголовніше з цього масивного документа.
Економіка в тіні. Чверть ВВП України (або 846 млрд грн) у 2018 році знаходилася в тіні: 19,7% (702 млрд грн) становить готівкова тіньова економіка, ще 4,1% (144 млрд грн) — домашнє виробництво товарів для власного кінцевого використання. Загалом 62% українських підприємств працюють виключно з готівкою.