Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чверть ВВП України у 2018 році перебувала в тіні — дослідження

Фото: mastercard

Фото: mastercard

Тіньові операції складають 23,8% (846 млрд грн) офіційного ВВП України за 2018 рік. За даними Mastercard, 62% підприємств працюють виключно з готівкою.

Згідно з результатами дослідження проведеним компанією Ernst & Young (E&Y) за підтримки Mastercard, 19,7% ВВП (або 702 млрд грн) складає готівкова тіньова економіка. Ще 4,1% ВВП (144 млрд грн) складає домашнє виробництво товарів для власного кінцевого використання.

Дослідження поділяє готівкову тіньову економіку на наслідкову та пасивну. У наслідковій тіньовій економіці обидві сторони угоди отримують вигоду, а у пасивній — лише продавець.

Пасивна тіньова економіка займає 73,8% загального обсягу тіньової економіки – це 14,4% ВВП (або 512 млрд грн). Решта — наслідкова, вона складає 190 млрд грн (або 5,5% ВВП).

Заступник голови Нацбанку Сергій Холод зауважив, що регулятор докладає чимало зусиль для розвитку безготівкових розрахунків, що допоможе вивести економіку з тіні.

Крім того, згідно з дослідженням, переведення соціальних виплат у безготівкову форму, а також додаткове стимулювання торговців та споживачів до проведення безготівкових розрахунків сприятиме виведенню економіки з тіні.

Контекст. Згідно з минулорічними даними Київського міжнародного інституту соціології рівень тіньової економіки у 2018 році склав 47,2% від загального обсягу ВВП. Це дещо більше за показник 2017 року — 46,8%. Зростання зафіксовано в усіх регіонах країни (в середньому на 1,5%), крім Півночі та Центру (- 4,3%).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини