Три із чотирьох біженців з України, які перебувають у Польщі (74%), планують залишитися в цій країні на Великодні свята. Про це свідчать результати опитування «Воєнні біженці з України. Великдень у Польщі», яке провела Міграційна платформа EWL і Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету.
Чому українці вирішили не їхати додому на свята з Польщі?
- 46% – побоюються труднощів, що пов’язані з війною, яка триває в Україні;
- 31% – залишаються поруч із сім’ями та родичами в Польщі;
- 14% – залишаються працювати на роботі в Польщі.
Як українські біженці в Польщі проведуть Великдень?
- 45% – святкуватимуть Великдень із родиною в Польщі;
- 36% – зв’яжуться (телефоном або онлайн) зі своїми близькими;
- 11% – проведуть Великдень із польськими друзями.
«Це доказ того, що поляки та українці дуже швидко встановлюють стосунки, засновані на взаємоповазі та взаєморозумінні», – коментує Анджей Коркус, голова правління Міграційної платформи EWL.
Майже половина респондентів (47%) відповіли, що, думаючи про Великдень, відчувають надію. Ще 28% заявили про вдячність, 23% – про оптимізм, 21% – про радість, ще 23% – про сум.
Цікаво, що за юліанським календарем, тобто за східною традицією, 16 квітня цьогорічний Великдень святкуватимуть 36% українців у Польщі. За григоріанським, 9 квітня, уже святкували 20%. Ще 23% планують святкувати за обома календарями.
Дослідження «Воєнні біженці з України. Великдень у Польщі» було проведено 23 — 28 березня 2023 року в різних містах і регіонах Польщі, зокрема, у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську, Зеленій Гурі, Серадзі, Тарнові, Перемишлі, Шидловці, Вадовіце та Криниці Гурській. У дослідженні взяли участь 400 громадян України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року через повномасштабну агресію росії в Україні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні