Білоруська IT-компанія PandaDoc перенесла офіс в Україну через арешти співробітників

PandaDoc змінила прописку з білоруської на українську після арешту чотирьох своїх співробітників на тлі протестів в Мінську.

Як повідомляє співзасновник компанії Микита Мікадо в інтерв'ю dou.ua, арешти почалися після того, як він запропонував підтримку в перекваліфікації правоохоронцям, які відмовляться виконувати вказівки влади.

Зараз затриманим інкримінують шахрайство, що дозволяє утримувати заарештованих до двох місяців.

Telegram Logo

Мікадо уточнив, що офіс в Білорусі закривати не збиралися, але 83% співробітників сказали, що хотіли б покинути Білорусь.

«З Мінська переїхало вже близько 60 осіб в Київ, Одесу і до Львова. Україна має кілька плюсів. Перше — це місцевий ринок талантів. Друге — те, що всі говорять російською мовою. І тим хлопцям, які приїжджають з Білорусі, трошки простіше», — розповів він.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Багато працівників, що переїхали стикаються з питаннями по міграційному законодавству. Вони не можуть перебувати в Україні більше 90 днів в статусі фізосіб-підприємців — найбільш вигідної системи обліку для багатьох IT-компаній. Зараз PandaDoc шукає в Україні співробітників для офісу: інженерів, сейлзів, маркетологів.

«Наймати в штат їх невигідно з точки зору податкового навантаження. Тоді умови в тій же Латвії виходять краще. Поки у тих, хто переїхав з Мінська, 90 днів ще не минули, і ми якось намагаємося вирішити це питання», — зазначив Мікадо, уточнивши, що співробітники отримують допомогу від української держави в цьому питанні.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України забезпечив можливість імміграції в Україну 5 тис. ІТ-фахівців з Білорусі та вже розподілив квоти по областям України.

Привабливі умови для переїзду білорусам також запропонувала і Польща.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини