IT

Влада Польщі запропонувала IT-командам із Білорусі привабливі умови для переїзду

Білоруські фахівці в Польщі можуть отримати гранти до 4 млн злотих

Білоруські фахівці в Польщі можуть отримати гранти до 4 млн злотих

Влада Польщі запустила програму релокації білоруських IT-компаній і фахівців.

Молоді команди, які розробляють технологічно передові рішення або незвичайну бізнес-модель і перебувають на ранній стадії розроблення, можуть подавати заявки на отримання негайної одноразової фінансової й побутової підтримки від фонду Startup Hub Poland. Вона поширюється на засновників компанії, співробітників і їхні сім'ї. Надається 5100 злотих (майже 38 тис. грн), які можна витратити на відшкодування транспортних витрат, оренду квартири в Польщі тощо.

Крім того, кваліфіковані команди дістануть підтримку консьєржа в Польщі, доступ до офісних приміщень, сприяння в розміщенні, консультації та юридичну допомогу, а також інтеграцію з високотехнологічним середовищем у Польщі.

Telegram Logo

Планується підтримати 20 команд, але в разі значного інтересу можливе збільшення цієї кількості.

На наступному етапі, уже в Польщі, стартапи зможуть подавати заявки на підтримання проєктів, що відповідають потребам польських промислових партнерів у рамках програми Poland Prize. Це вже серйозніша допомога з грантовим фінансуванням до 4 млн злотих (29,5 млн грн).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Кілька десятків польських компаній уже підготували для білоруських фахівців спеціальні пропозиції з працевлаштування, йдеться в повідомленні польського уряду. Людям з освітою IT-інженера або роком відповідного досвіду роботи запропоновано прискорене отримання візи.

Додатково. Кабінет міністрів України забезпечив можливість імміграції до країни 5 тис. ІТ-фахівців із Білорусі та розподілив квоти за регіонами. З пільг обіцяно лише спрощену процедуру працевлаштування.

Контекст. Білоруський IT-сектор в останні роки був єдиним в економіці країни, який розвивався помітними темпами. У 2017-2019 роках експорт IT-послуг зріс у 2,5 раза — до $2 млрд. 2019-го технологічні компанії забезпечили Білорусі майже 50% приросту ВВП.

Після президентських виборів і початку протестів у країні 12 серпня сотні керівників і тисячі співробітників білоруських IT-компаній у відкритому листі зажадали припинити насильство з боку правоохоронців і провести нові прозорі вибори президента. У відповідь влада почала переслідування айтішників.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини