Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацбанк визнав банк «Січ» неплатоспроможним: що буде з грошима вкладників

Банк «Січ» виводять з ринку – коли вкладники зможуть отримати гроші. Фото: Facebook / Банк «Січ»

Банк «Січ» виводять з ринку – коли вкладники зможуть отримати гроші. Фото: Facebook / Банк «Січ»

Національний банк 9 серпня ухвалив рішення про віднесення банку «Січ» до категорії неплатоспроможних через невиконання ним зобов’язань перед НБУ у встановлений строк через брак коштів. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Як пояснює НБУ, фінустанова не сплатила відсотки за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року, чим, власне, і порушила умови договору. Регулятор наголошує, що потрібні кошти банк мав. Тоді Нацбанк озвучив вимогу повністю достроково погасити заборгованість за кредитами рефінансування. 4 серпня банк «Січ» офіційно заявив, що для цього грошей не має.

Quote«Згідно зі статтею 76 Закону України «Про банки та банківську діяльність», невиконання зобов’язань перед кредитором через брак ліквідності є підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних», — йдеться в повідомленні.

Регулятор також наголошує, що на додачу до всього банк характеризувався «неякісною системою корпоративного управління, неефективною бізнес-моделлю, здійсненням ризикових операцій, що підтверджується збитковою діяльністю та негативною динамікою нормативів капіталу фінустанови».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За даними НБУ, на стабільність українського банківського сектору це рішення ніяк не вплине. Регулятор пообіцяв, що вкладники банку «Січ» отримають компенсацію в повному обсязі вкладу плюс відсотки.

Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) заявив про запровадження тимчасової адміністрації в банку. Вона діятиме з 10 серпня до 9 вересня поточного року.

«Про час і порядок виплат вкладникам АТ «БАНК СІЧ» буде повідомлено додатково на офіційному вебсайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, на вебсайті АТ «БАНК СІЧ» і у відділеннях банку», — йдеться в повідомленні.

Додаткову інформацію про виплати вкладники можуть також дізнатися телефоном:

  • «гарячої лінії» ФГВФО: 0 800 308-108 та 044-333-36-55
  • банку «Січ»: 0 800 501 000, +38 (044) 207-14-40, +38 (044) 207-14-70.

Контекст. Що відбувається з кредитуванням бізнесу в Україні та що пропонують підприємцям у Приватбанку, Ощадбанку, «Альфа-банку Україна», Укрексімбанку та «Райффайзен банку», можна дізнатися за посиланням.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини