Facebook Pixel

Банк олігарха-втікача Сергія Курченка остаточно ліквідували

Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) завершив ліквідацію Брокбізнесбанку, який пов'язують з олігархом Сергієм Курченком.

До Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців запис про ліквідацію внесено 15 жовтня, повідомила пресслужба Фонду.

Вимоги кредиторів банку, які не були задоволені через недостатність майна банку, вважаються погашеними. А повноваження ФГВФО як ліквідатора Брокбізнесбанку припинені.

Контекст

  • Ліквідація Брокбізнесбанку почалася в червні 2014 року. За даними Нацбанку, на 1 січня того року за розміром загальних активів Брокбізнесбанк займав 16-те місце (28,9 млрд грн) серед 180 українських банків. На кінець лютого 2019 року вкладникам виплатили понад 2,6 млрд грн гарантованої суми відшкодування. Загальна сума вимог кредиторів Брокбізнесбанку досягала майже 11,2 млрд грн, з яких Фонд задовольнив лише трохи більше 1 млрд грн. Надходження від продажу активів банку з початку ліквідації склали 1,1 млрд грн.
  • Фонд гарантування заявляв, що оціночна вартість активів Брокбізнесбанку склала менше 15% від суми, зазначеної в бухгалтерській документації банку. «На папері» вона нібито була понад 15,3 млрд грн, проте незалежні оцінювачі визнали її трохи більшою за 2,2 млрд грн. 95% кредитного портфеля банку були проблемними, 78% — видані пов'язаним з колишнім власником банку особам. Загалом близько 80% кредитного портфеля юросіб були беззаставними або «сміттєвими».
  • Основним власником Брокбізнесбанку (40%) була група компаній ВЕТЕК, власником і головою якої був Курченко. Також акції банку належали Олександру і Сергію Бурякам (на 9,4%). У 2017 році Генпрокуратура встановила, що Курченко купив 80% акцій банку у братів Буряків за рахунок кредитів, отриманих в самому Брокбізнесбанку.
  • У січні минулого року Фонд подав до Печерського райсуду Києва позов проти 35 керівників органів банку про стягнення з них 8,9 млрд грн.

Подякувати 🎉