Facebook Pixel

АРМА перерахувало державі 90 млн грн російського олігарха Шелкова

АРМА перерахувало державі майже 50 млн грн і понад $1 млн, які належали структурам російського олігарха Михайла Шелкова.

Про це пише пресслужба АРМА.

Йдеться про активи олігарха, зокрема, корпоративні права та майно ВСМПО «Титан Україна», грошові кошти на банківських рахунках. Їх було стягнуто ВАКС на початку 2023 року. До цього активи перебували під арештом у межах кримінального провадження, ними управляло АРМА.

Зазначені кошти передали Національному агентству в серпні — вересні 2022 року. За період розміщення на депозитному портфелі АРМА на арештовану суму нараховано майже 2,7 млн грн у вигляді відсотків, які також отримала держава.

Чим Шелков володів в Україні

Михайло Шелков є колишнім главою інвестиційного підрозділу державної компанії «Ростех», яка контролювала військових підрядників у росії. Шелков і партнери володіють контрольним пакетом акцій ВСМПО-АВІСМА, найбільшого у світі виробника титану для аерокосмічної галузі. Його підприємства постачають сировину для російської оборонки. У російському списку Forbes він посідає 59 рядок рейтингу зі статками $1,5 млрд.

У 2022 році Михайло Шелков був включений РНБО до санкційного списку. 23 січня 2023 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) конфіскував його українські активи, зокрема, квартири олігарха в Одесі та Нікополі, автомобілі, нерухомість і акції «ВСМПО ТИТАН Україна».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉