Facebook Pixel

Apple скоротить виробництво iPhone 13 на 11% через глобальний дефіцит мікросхем

Apple скоротить виробництво iPhone 13 на 10 млн штук через глобальний дефіцит мікросхем. Якщо раніше компанія планувала виготовити 90 млн одиниць, то зараз вона здатна зробити від сили 80 млн одиниць iPhone 13.

Згідно з інформацією Bloomberg, Apple повідомила своїм виробникам, що кількість пристроїв буде знижено, оскільки постачальники мікросхем, включно з Broadcom і Texas Instruments, зазнають труднощів із постачанням компонентів.

Ці новини потягнули вниз котирування акцій не тільки самої Apple, але й багатьох компаній, залучених до постачання компонентів для складання гаджетів. У деяких випадках величина зниження курсу акцій перевищила 5 — 6%.

Telegram Logo

Так, акції Japan Display впали на 5,6%, акції LG Innotek знизилися на 6,2%, папери Broadcom подешевшали на 1,4%, акції Texas Instruments завершили торги зниженням у ціні на 2,53%.

А от цінним паперам Qualcomm подорожчати на 1,3% після закриття торгів допомогла інформація про наміри цього розробника процесорів і телекомунікаційних компонентів викупити власні акції на суму $10 млрд.

Тенденція була характерною і для азійських фондових майданчиків. Наприклад, цінні папери постачальника акустичних компонентів AAC Technologies Holdings на торгах у Шанхаї подешевшали на понад 10% після попередження про зниження прибутку через перебої з постачанням.

Компанія ASE Technology, що спеціалізується на пакуванні чипів, до третини своєї виручки отримує на продажах Apple. Робота її підприємств у Китаї минулого місяця була порушена через планові відключення енергопостачання на вимогу влади.

Усі ці події теж чинять негативний вплив на здатність Apple постачати заплановану кількість готових виробів у цьому кварталі.

Коментарі

Всі новини