Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Апеляційний суд залишив під арештом активи Коломойського, пов’язані з рефінансуванням Приватбанку

Активи компаній, пов’язаних з колишнім власником Приватбанку Ігорем Коломойським, залишаються під арештом. Відповідне рішення прийняв Київський апеляційний суд, відхиливши скаргу Нацбанку, у якій регулятор наполягав на скасуванні лютневого арешту «приватівських» активів, адже те ж саме майно вже було арештоване у 2017 році. Окрім цього, повторний арешт спірних активів Коломойського не дозволяє задовольнити вимоги Нацбанку за рахунок застави, заявляли у НБУ.

Думка суду з цього питання протилежна. Зокрема, відповідно до судового рішення, арешт майна «не обмежує жодних прав НБУ», а «доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, авторами апеляційної скарги не надано та колегією суддів не встановлено».

Йдеться про об’єкти нерухомості у Києві, зернові термінали та нерухомість на гірськолижному курорті «Буковель». Усе це майно було передано «приватівцями» в іпотеку/заставу за кредитами рефінансування банку у період з 2008 по 2016 роки. Судові суперечки між обома сторонами з цього приводу тривають вже давно. Тільки з боку регулятора подано півтори сотні позовів про стягнення активів так званої групи «Приват», адже ціна питання – 19 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Розтрату цих грошей посадовими особами банку розслідують слідчі Генпрокуратури. Уже з’ясовано, що у 2014 році Приватбанк видав кредити 42-м компаніям-нерезидентам, пов’язаним з групою «Приват», під заставу майнових прав. Прокуратура вважає угоди фіктивними.

Це не єдине рішення щодо Приватбанку цього року. За декілька днів до президентських виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Того ж дня той самий суд задовольнив позов підконтрольної олігарху компанії Triantal Investments. Таким чином, Коломойський отримав спосіб повернути собі стягнуті за Приватбанк гроші. Окрім того, олігарх намагається через суд повернути собі акції банку. Нацбанк вкрай не погоджується з рішеннями та подасть апеляцію.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Також Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав Приватбанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 млрд грн. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь Приватбанку.

Коментарі

Всі новини