Американська компанія відмовилася від СПГ-проєкту з Україною

Louisiana Natural Gas Exports (США) відмовилася від проєкту з Україною. Фото: Sempra LNG

Louisiana Natural Gas Exports (США) відмовилася від проєкту з Україною. Фото: Sempra LNG

Louisiana Natural Gas Exports (США) відмовилася від проєкту з Україною, який передбачав довгострокове постачання скрапленого природного газу (СПГ) обсягом 5,5 млрд куб. м на рік. Цю інформацію під час пресконференції підтвердила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, повідомило «Інтерфакс-Україна».

Вона додала, що нової інформації із цього питання немає.

Контекст. Кабмін наприкінці травня 2020 року схвалив меморандум про співпрацю з Louisiana Natural Gas Exports щодо можливих поставок СПГ зі США в Україну й розвитку газової інфраструктури з Польщею.

Telegram Logo

Документ передбачав щорічний обсяг постачання на рівні 5,5 млрд куб. м газу, вартість якого мала визначатися відповідно до цін на американській газовій біржі Henry Hub.

Меморандум передбачав будівництво нового газопроводу між вузлом «Германовіце» (Польща) та ПСГ «Більче-Волицьке-Угерьске».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Louisiana Natural Gas Exports на початку серпня відкликала пропозицію щодо інвестування в газотранспортну інфраструктуру та постачання американського СПГ в Україну. Про це повідомив генеральний директор компанії Бен Бланше. «Ми поінформували президента України та прем'єр-міністра про наше рішення відкликати пропозицію про укладення довгострокової угоди щодо постачання американського СПГ в Україну. Сам проєкт є досить складний і може бути успішним лише в тому разі, якщо ми зможемо співпрацювати з усіма відповідними сторонами в Україні, а також у Польщі та США», — йдеться в заяві компанії. У LNGE зазначили, що їхня пропозиція спричинила негативну реакцію з боку «Нафтогазу».

Україна, США та Польща 31 серпня 2020 року підписали інший меморандум — для зниження залежності України та Польщі від російського газу. Суть угоди полягає в тому, що Польща прийматиме у своєму порту Свіноуйсьце СПГ зі США і постачати його (за необхідності) в Україну. Українська сторона може купити газ безпосередньо у США або у польської компанії PGNiG. З 2021 року Варшава зможе постачати Києву 6 млрд кубометрів газу щорічно, що вчетверо перевищує нинішній показник.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини