Ахметов і Коломойський підвищили зарплату шахтарям, щоб ті припинили страйк

Шахтарі завершили підземний протест на Криворізькому залізорудному комбінаті (КЗРК) після того як домовилися про підвищення зарплат з менеджментом підприємства, яким володіють Ринат Ахметов і група «Приват».

Про це повідомив лідер Конфедерації вільних профспілок України та народний депутат Михайло Волинець.

«У матеріальному плані загальне підвищення зарплат на КЗРК має відбутися в наступному порядку: 38% — поверхневим, тим, хто працював під землею, але мав нижчі зарплати. 21% — підземним працівникам. Домовилися, що шахтарів не переслідуватимуть і не притягати до адміністративної або кримінальної відповідальності», — пояснив депутат.

Telegram Logo

Інформацію про завершення протесту мирову угоду також підтвердила прес-служба КЗРК.

«Повідомляємо, що вчора, 15 жовтня, приблизно о 20 годині між трудовим колективом підприємства і адміністрацією ПАТ «Кривбасзалізрудком» було укладено «Угоду про примирення», — йдеться в повідомленні підприємства.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Керівництво КЗРК погодилося здійснити з 1 вересня підвищення розмірів тарифних ставок і окладів на 25% для працівників окремих професій і на 10% — для всіх інших. З 1 жовтня тарифні ставки і оклади для всіх працівників будуть підвищені ще на 10%.

У свою чергу працівники зобов'язалися припинити спір і приступити до виконання службових обов'язків.

Нагадаємо, що шахтарі шахти «Жовтнева» КЗРК залишилися під землею в рамках протесту, пізніше до них приєдналися працівники інших шахт підприємства.

Надалі адміністрація КЗРК з 1 вересня підвищила тарифні ставки і посадові оклади на 10-25%. З 1 жовтня працівникам піднята зарплата ще на 10%. В результаті з 414 протестуючих чотирьох шахт лише 21 чоловік залишалися на ранок 15 жовтня в шахті «Жовтнева».

КЗРК (раніше ВО «Кривбасруда») — одне з найбільших підприємств України з видобутку залізорудної сировини підземним способом. Потужність підприємства — понад 6 млн тонн руди на рік. Його частка на вітчизняному ринку аглоруди складає більше 40%. Шахта «Жовтнева», «Батьківщина», «Гвардійська» і «Тернівська» входять до складу «КЗРК».

Starmill Limited є основним акціонером КЗРК з часткою в акціонерному капіталі 99,88%. Компанією керують на партнерських засадах група «Метінвест» Ріната Ахметова і група «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини