СБУ та прокуратура затримали очільницю Житомирської митниці

СБУ та прокуратура затримали очільницю Житомирської митниці. Фото: прес-служба СБУ

31 березня СБУ спільно з Київською міською прокуратурою затримали очільницю Житомирської митниці, начальника відділу, а також митного брокера. Їх підозрюють у хабарництві та безперешкодному оформленні товарів, які завозяться в Україну.

Про це пише пресслужба СБУ

За даними СБУ та прокуратури, зазначені особи створили незаконний механізм митного оформлення імпортних товарів. Чиновники вимагали хабарі з місцевих бізнесменів. В обмін на гроші посадовці обіцяли не створювати штучних перешкод під час митного оформлення вантажів. У разі відмови погрожували додатковими перевірками, затягуванням часу та простоями.

Горе-митники брали від 200 грн до $400 за одну декларацію залежно від виду послуги, номенклатури та країни походження товарів.

За даними слідства, організатором схеми є начальниця Житомирської митниці. Журналісти УП назвали її прізвище – Ольга Ільїнська. Посадовиця залучила до протиправної діяльності одного з начальників відділів, а також місцевого брокера як посередників.

Перед затриманням СБУ задокументувала декілька епізодів передавання затриманим грошей за надані «послуги» з митного оформлення. Під час останньої зустрічі та отримання фігурантами $2 тис. І 50 тис. грн зазначених осіб затримали.

Наразі тривають першочергові слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення затриманим особам про підозру та обрання запобіжних заходів.

Також перевіряється можлива причетність до протиправної схеми інших службових осіб митниці.

Читати на The Page