Великдень 2025 – одне з найважливіших релігійних свят у році, яке має чимало традицій та особливостей. Частиною великоднього циклу є Вербна неділя – остання неділя перед днем Воскресіння.
Вербна неділя – свято, яке пов’язане з давніми християнськими і народними звичаями. Цьогоріч воно припадає на 13 квітня.
Вербна неділя 2025 – історія свята
За біблійною легендою, коли Ісус в'їжджав до Єрусалиму на віслюку, люди зустрічали Його з радістю – вистеляли дорогу пальмовими гілками, квітами, знімали верхній одяг і стелили на шлях.
В Україні замість пальм використовують вербу, адже це одне з перших дерев, яке прокидається навесні й символізує нове життя, пробудження природи та очищення.
Вербна неділя 2025 – символи
Найголовніший символ – гілочка верби. Її освячують у церкві й приносять додому. Верба для українців – це знак сили, здоров'я, родючості й захисту. У цей день освяченими гілочками легенько «б’ють» рідних, бажаючи здоров’я та щастя.
Вербна неділя 2025 – традиції та звичаї
На Вербну неділю українці з самого ранку йдуть до храму освячувати гілочки та букети. Освячену вербу зберігають увесь рік – зазвичай за іконою. Її вважають оберегом від хвороб, негоди, злих духів. Іноді вербові гілочки встромляли у город чи поле, щоб був добрий урожай, або ставили біля дверей – для захисту дому.
Великдень 2025, Вербна неділя 2025, depositphotos.com
У деяких регіонах вербу кидали у воду під час грози – щоб вберегти хату від блискавки. Також цього дня заведено бути у хорошому настрої, уникати сварок і робити добрі справи.