Facebook Pixel
IT

Запровадження «Дія Сіty» оцінюю позитивно – співзасновник Jooble

CEO та співзасновник Jooble Роман Прокоф`єв в інтерв’ю «Телеграфу» розповів, чому вважає спецрежим «Дія Сіті» вдалою ініціативою, чому Трудовий кодекс України застарів і як у компанії-гіганті Jooble оцінюють перспективи розвитку технологічних компаній на українському ринку.

У своєму інтерв’ю Прокоф`єв заявив, що українська юрисдикція на міжнародному ринку капіталу — це не просто ризик, це хрест на компанії. Причинами він називає проблеми з дотриманням законів і прав, недостатній захист прав інтелектуальної власності. «Ми б хотіли нормальний сучасний Трудовий кодекс, а не підправлений КЗпП 60-х років, який абсолютно не відображає реальний стан ринку праці», — розповідає він.

Співзасновник Jooble стверджує, що, працюючи на глобальному ринку, без представництв компанії в інших державах не обійтися. За його словами, це важлива умова для масштабування бізнесу.

Telegram Logo

З огляду на ці нюанси Прокоф`єв висловив підтримку спецрежиму для ІТ-галузі «Дія Сіті». Він вважає, що автори реформи пропонують легальний статус IT-компаніям і співробітникам, оформленим через ФОП, а введені в рамках спецрежиму гіг-контракти «дозволять легально обходити наш застарілий неповноцінний КЗпП».

Quote«Я цю ініціативу оцінюю позитивно… Наші IT-фахівці зможуть, нарешті, легально працювати віддалено на будь-яку міжнародну компанію, а бізнес зможе активніше працювати на зовнішніх ринках без сірих схем працевлаштування, які відлякують інвесторів. Нам рано чи пізно доведеться пройти через це», — стверджує Роман Прокоф`єв, висловлюючи сподівання, що невдовзі український ІТ-ринок почне зростати.

Він також зазначив, що легалізація ФОП в Україні сприятиме масовій появі іноземних R&D-центрів, залучить на український ринок іноземні компанії.

Нагадаємо, «Дія Сіті» — це спеціальний правовий і податковий режим для IT-індустрії, покликаний стимулювати перехід до цифрової економіки.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров раніше заявляв, що спецрежим допоможе збільшити доходи IT-галузі з $6 млрд до $16,5 млрд до 2025 року. 15 липня народні депутати ухвалили рамковий законопроєкт про «Дія Сіті» № 4303.

Коментарі

Всі новини