Facebook Pixel
IT

Як видалити забутий онлайн-акаунт: корисні лайфхаки та онлайн-сервіси

Как удалить аккаунт. Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Как удалить аккаунт. Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Старі акаунти варто видалити, аби не стати жертвою шахраїв

Забутий онлайн-акаунт може стати причиною злому та крадіжки даних. Захиститися від цього можна, якщо періодично наводити лад у своєму онлайн-середовищі, а саме — видаляти забуті акаунти, особливо якщо ви ними не користуєтеся.

1

Чому варто видалити забуті акаунти

Забутий онлайн-сервіс, в якому використовується актуальний номер телефону або такий самий пароль, як до інших робочих онлайн-сервісів, може стати бомбою уповільненої дії. Саме після злому старої електронної пошти киянка Людмила стала жертвою шахраїв, які оформили на неї кредит. Крім того, у забутих онлайн-сервісах можуть зберігатися важливі дані, які використовуються іншими сервісами, документи або інші відомості. Тому акаунти, якими ви не користуєтеся, варто видалити.

2

Як знайти старі акаунти

Є кілька способів пошуку старих забутих акаунтів.

Telegram Logo
  • диспетчер паролів у браузері

Якщо ви зберігаєте паролі в браузері або іншій програмі (менеджері паролів), то ви можете в цих списках знайти старі акаунти, про які ви, можливо, вже й не пам'ятаєте.

  • пошук за еmail

Досить знайти лист про реєстрацію на сайті. Для цього можна провести пошук у пошті за фразами «ласкаво просимо» (welcome), «підтвердіть» (verify), «ваш акаунт» (your account), іноді — «логін і пароль» (login and password).

  • пошук акаунтів, під'єднаних до Google (Gmail), Facebook, Instagram тощо

Під час реєстрації є змога не ставити логін і пароль, а під'єднати новий акаунт до вже дійсного на іншому популярному сервісі. Для цього найчастіше використовується пошта (Gmail) або соцмережі (Facebook, Instagram, Twitter).

3

Як знайти акаунти, до яких прив'язана Gmail-пошта

У налаштуваннях Gmail-акаунта (або Google-акаунта) потрібно перейти до розділу «Дані та конфіденційність», а далі, прокрутивши сторінку донизу, скористатися розділом «Зовнішні програми з доступом до облікового запису» (потрапити в нього можна за цим посиланням).

На цій сторінці представлено програми зовнішніх розробників із доступом до акаунту.

gmail-old-accounts1.png

Другий блок — це розділ «Вхід через Google», тут ви побачите облікові записи, до яких ви заходите, використовуючи свій Google-акаунт.

gmail-old-accounts2.png

Натиснувши на назві додатка, ви побачите, які у нього є дозволи, тобто до яких даними він отримав доступ. Там само можна скасувати цей доступ.

gmail-old-accounts3.png
4

Як знайти акаунти, в яких авторизувалися через Facebook, Instagram, Twitter

У такий самий спосіб можна знайти акаунти, на які ви заходили через соцмережу Facebook. Для цього в розділі налаштувань потрібно обрати блок «Програми та сайти».

facebook-accounts1.png

У цьому розділі можна подивитися дозволи додатку або закрити доступ.

facebook-accounts2.png

Такий самий принцип можна використовувати для пошуку акаунтів, які використовували дані інших соціальних мереж. Для Instagram у розділі «налаштувань» є підрозділ «Програми та сайти». Для Twitter — «Програми та сеанси».

5

Як знайти забуті акаунти, паролі яких було зламано

Скористайтеся сервісом Have I Beened? — за його допомогою можна побачити, які паролі, прив'язані до вашого емейлу, потрапили до баз зламаних, а також облікові записи, пов'язані з цими електронними адресами та паролями. Можливо, деякі з них варто видалити.

6

Як видалити акаунт у Gmail (Google)

У розділі налаштувань у підрозділі «Дані та конфіденційність» унизу є блок «Які дані зберігаються в додатках і сервісах, якими ви користуєтеся».

gmail-accounts-delete1.png

Спочатку рекомендується завантажити свої дані, а потім видалити акаунт.

Варто розуміти, що під час видалення даних із Google-акаунта будуть втрачені не лише електронні листи, а й весь контент, пов'язаний із ним — файли, календарі та фото.

Крім того, ви не зможете користуватися сервісами Google, для яких потрібен обліковий запис (наприклад, Gmail, Диск або Google Play), а ще ви втратите доступ до передплати та контенту, придбаних через цей акаунт на YouTube і в Google Play (наприклад, до додатків, ігор, музики, серіалів).

7

Як видалити акаунт у Facebook

У розділі налаштувань у підрозділі «Ваша інформація на Facebook» є змога зробити деактивацію або видалення облікового запису. Перша можливість означатиме тимчасову «заморозку» вашого профілю при збереженні використання Messenger, другий вибір скасувати буде неможливо.

facebook-account-delete.png
8

Видалення акаунтів: сайти-збірники інструкцій

Є чимало сервісів, на яких зібрано інструкції про те, як видалити акаунт. Такі сервіси пропонують оцінку складності видалення (легко, складно, середньої складності), іноді — кількість кроків, необхідних для вирішення цього завдання. У деяких із них інструкції доповнено покликаннями на сторінки відповідних сервісів, що призначені для видалення даних.

Ось деякі з таких сервісів:

9

Платні сторонні сервіси видалення даних

Є сервіси, які працюють із видаленням даних. Найчастіше — це платні проєкти, деякі з них навіть не пропонують безоплатний trial-період. Ось деякі з таких сервісів:


Однак використання зовнішніх сервісів має певний ризик — адже перед тим, як видалити дані, цей сервіс має отримати доступ до ваших даних. І, працюючи з ним, ви даєте дозвіл на операції з вашою інформацією та цілком покладаєтеся на те, сервіс не зробить собі резервну копію.

Під час тестування низки сервісів ми виявили, що Google обмежив доступ деяких із них до своїх акаунтів і даних через неохайне поводження з ними.

google block-r0.png
10

Видалення акаунтів: загальні поради

Знайти інформацію щодо видалення облікового запису можна, спробувавши знайти розділ підтримки або вивчивши правила конфіденційності даних користувача. Це потрібно зробити, якщо просто знайти опцію видалення даних неможливо.

Наприклад, після піку популярності сервісу Clubhouse було виявлено, що видалити свій обліковий запис тут можна лише після запиту, відправленого на офіційний мейл проєкту. Водночас компанія повідомляла, що на розгляд заявок вона потребує 30 днів.

Водночас у деяких випадках проєкти власноруч видаляють акаунти, що не використовуються, отже, можливо, намагаючись зайти в забутий акаунт, ви побачите, що він уже не працює.

Перед видаленням акаунтів варто прочитати правила роботи сервісу з користувацькими даними. Адже часто сервіс може видаляти дані не цілком або робити це не одразу. Збереження даних користувача протягом деякого часу після видалення може бути вимогою закону тієї країни, в юрисдикції якої працює сервіс. Такі вимоги часто пов'язані з тим, щоб злочинці не мали змоги остаточно знищити сліди своєї діяльності.

11

Що робити, якщо видалення неможливе

У деяких випадках онлайн-сервіси не дозволяють видалити акаунт користувача. У такому разі варто видалити з нього усі відомості про користувача.

Авторизувавшись на такому сайті, видаліть усі дані про себе — дату народження, місто проживання, ім'я, а також прив'язану банківську карту, власний контент (замітки, фотографії, списки, завдання). Якщо вам ця інформація потрібна, перед видаленням завантажте її на свій пристрій.

Спробуйте замінити електронну адресу цього облікового запису зі свого звичного й актуального емейла на інший — або спеціальну електронну пошту, яка використовується для таких реєстрацій, або одноразову пошту, створену за допомогою спеціального сервісу.

Такі сервіси дають змогу створити тимчасову адресу, яка існує лишень 10 хвилин (або кілька днів — залежно від правил сервісу). Цього буде достатньо, аби підтвердити зміну електронної адреси для старого сервісу, але це дасть змогу дистанціюватися від старого онлайн-акаунта.

Коментарі

Всі новини