Фото: прес-служба «Vodafone Україна»
Другий за величиною мобільний оператор «Vodafone Україна» 21 квітня відзвітував про свої доходи за підсумками 2019 року. The Page брало участь в онлайн-конференції та зібрало найцікавіші тези розмови журналістів з гендиректором компанії Ольгою Устиновою, фінансовим директором Наталією Шевченко та директором з маркетингу Андрієм Отрощенком.
Про доходи та чистий прибуток
Минулоріч прибуток мобільного оператора зріс майже до 16 млрд грн, тобто на 25%, як порівняти з 2018-м. Маржа компанії зросла на 21% і досягла 8,3 млрд грн.
Чистий прибуток оператора досяг 2,5 млрд грн, збільшившись на 45%. Виручка в магазинах оператора зросла в доларах у 4,6 раза. Дохід оператора від Data-трафіку за рік зріс у 1,5 раза, а кількість користувачів — на 11%.
Інвестиції у розвиток за рік склали 3,7 млрд грн. Таку саму суму оператор розраховує інвестувати у 2020 році.
Про зростання базових станцій 4G
Їхня кількість у 2019 році зросла до 7,2 тис., тобто їх стало удвічі більше. А покриття населених пунктів 4G зросло у 4,5 раза. Це означає, що тепер їхнє число становить понад 5 тис. Також мобільний оператор відзвітував про зростання швидкості інтернету удвічі, а затримка (ping) впала на 38%. Як пояснила Устинова, зростання якості передбачено контрактом, який компанія продовжила з глобальним Vodafone.
Про покриття всієї країни 4G
Будівництво мережі оператор почне з липня. У питанні вартості будівництва все залежить від домовленостей між операторами щодо шарінгу. Річ у тім, що немає сенсу будувати станції трьох операторів у маленьких населених пунктах, оскільки середній чек не покриє ці витрати. Крім того, на дорогах немає жодного реалізованого бізнес-кейсу. Також Устинова зазначила, що в разі прийняття закону, який сприятиме появі 4G по всі країні, операторам вдасться заощадити близько 1-2 млрд грн.
Про вплив карантину
Мобільний оператор пішов у великий мінус за доходами від роумінгу через карантин, але отримав невелике зростання в голосовому трафіку. А ось показники Data-трафіку по всі країні різні.
«Десь – мінус 20%, а десь – плюс 10%. Цей показник дуже не рівнозначний по всій країні», — додала Устинова.
Однак помічене зростання користування домашнім інтернетом.
Зараз базові станції мобільного оператора працюють у перевантаженому режимі за містом. Це показало, що потрібно збільшувати ємність у цих точках, зазначила Устинова.
Через карантин кількість працюючих власних магазинів оператора зменшилося з 200 до 90. З дилерських магазинів працює близько 300 з-поміж 400 точок.
Тривалий карантин може мати великий вплив на доходи телеком-галузі. Але якщо ми будемо виходити з нього наприкінці квітня або на початку травня, то оператор пройде цей період непогано, але без масштабного зростання показників, зазначила гендиректор.
Про крадіжки телекомобладнання
У 2019 році не спостерігалося зростання крадіжок телеком-обладнання.
Про запуск eSIM
Vodafone Україна планує запустити послугу цифрової карти eSIM, яка є альтернативою фізичним SIM-картам, у червні-липні. Зараз оператор знаходиться на фінальній стадії технічної реалізації цієї послуги, зазначив Отрощенко.