Facebook Pixel
IT
IT

Тривалий карантин позначиться на доходах операторів. Гендиректор «Vodafone Україна» про вплив коронавірусу

Автор

Другий за величиною мобільний оператор «Vodafone Україна» 21 квітня відзвітував про свої доходи за підсумками 2019 року. The Page брало участь в онлайн-конференції та зібрало найцікавіші тези розмови журналістів з гендиректором компанії Ольгою Устиновою, фінансовим директором Наталією Шевченко та директором з маркетингу Андрієм Отрощенком.

Про доходи та чистий прибуток

Минулоріч прибуток мобільного оператора зріс майже до 16 млрд грн, тобто на 25%, як порівняти з 2018-м. Маржа компанії зросла на 21% і досягла 8,3 млрд грн.

Чистий прибуток оператора досяг 2,5 млрд грн, збільшившись на 45%. Виручка в магазинах оператора зросла в доларах у 4,6 раза. Дохід оператора від Data-трафіку за рік зріс у 1,5 раза, а кількість користувачів — на 11%.

Інвестиції у розвиток за рік склали 3,7 млрд грн. Таку саму суму оператор розраховує інвестувати у 2020 році.

Про зростання базових станцій 4G

Їхня кількість у 2019 році зросла до 7,2 тис., тобто їх стало удвічі більше. А покриття населених пунктів 4G зросло у 4,5 раза. Це означає, що тепер їхнє число становить понад 5 тис. Також мобільний оператор відзвітував про зростання швидкості інтернету удвічі, а затримка (ping) впала на 38%. Як пояснила Устинова, зростання якості передбачено контрактом, який компанія продовжила з глобальним Vodafone.

Про покриття всієї країни 4G

Будівництво мережі оператор почне з липня. У питанні вартості будівництва все залежить від домовленостей між операторами щодо шарінгу. Річ у тім, що немає сенсу будувати станції трьох операторів у маленьких населених пунктах, оскільки середній чек не покриє ці витрати. Крім того, на дорогах немає жодного реалізованого бізнес-кейсу. Також Устинова зазначила, що в разі прийняття закону, який сприятиме появі 4G по всі країні, операторам вдасться заощадити близько 1-2 млрд грн.

Про вплив карантину

Мобільний оператор пішов у великий мінус за доходами від роумінгу через карантин, але отримав невелике зростання в голосовому трафіку. А ось показники Data-трафіку по всі країні різні.

«Десь – мінус 20%, а десь – плюс 10%. Цей показник дуже не рівнозначний по всій країні», — додала Устинова.

Однак помічене зростання користування домашнім інтернетом.

Зараз базові станції мобільного оператора працюють у перевантаженому режимі за містом. Це показало, що потрібно збільшувати ємність у цих точках, зазначила Устинова.

Через карантин кількість працюючих власних магазинів оператора зменшилося з 200 до 90. З дилерських магазинів працює близько 300 з-поміж 400 точок.

Тривалий карантин може мати великий вплив на доходи телеком-галузі. Але якщо ми будемо виходити з нього наприкінці квітня або на початку травня, то оператор пройде цей період непогано, але без масштабного зростання показників, зазначила гендиректор.

Про крадіжки телекомобладнання

У 2019 році не спостерігалося зростання крадіжок телеком-обладнання.

Про запуск eSIM

Vodafone Україна планує запустити послугу цифрової карти eSIM, яка є альтернативою фізичним SIM-картам, у червні-липні. Зараз оператор знаходиться на фінальній стадії технічної реалізації цієї послуги, зазначив Отрощенко.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉