Facebook Pixel

IT

Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Акції Apple в Україні. Чи варто інвестувати в техногіганта

Фото: flickr/neel nk

Фото: flickr/neel nk

На «Українській біржі» 30 липня уклали угоду з купівлі акцій Apple на 550 тис. грн (близько $21,8 тис.). Акції вперше продали в гривні, а не в доларах.

Їх у компанії «БТС Брокер», яка першою в Україну завела невеликий пакет з 95 акцій, викупила компанія з управління активами «Ел.Ді. Ассет Менеджмент». Вартість однієї акції склала 5792 грн або $229 за бумагу за курсом долару на момент укладання угоди. Від початку в активи Apple «БТС» інвестував близько $20 тис, розповів у коментарі The Page директор компанії Роман Осипов.

Як стати співвласником техногіганта

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Надалі частину з цих акцій можна придбати на біржі. Їх будуть продавати невеликими пакетами, навіть по одній акції, розповідає директор «Ел.Ді. Ассет Менеджмент» Анна Височанська. За її словами, компанія зацікавлена у подальшому у продажу великих пакетів, адже комісія, яка включена в кінцеву вартість акції, знизиться і вартість акцій зможе наблизитися до цін на світових біржах.

Перші лоти з пакетами по одній акції юридичні та фізичні особи можуть купити на «Українській біржі» під тікером AAPL. Для цього потрібно мати рахунок в цінних паперах, укласти договір з брокером, подати заявку на купівлю цінних паперів, переказати гроші брокеру, після чого він від імені інвестора укладе договір на купівлю цінних паперів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Інвестувати в акції світових техногігантів українці могли і раніше, але лише за межами України та в доларах. Купити їх можна було через іноземного брокера, маючи рахунок за кордоном. З виходом акцій Apple ця процедура спрощується, каже керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій. Щоправда, швидше за все, доведеться заплатити більше, припускає він.

Чому так дорого

Ціна однієї акції, яку вчора продали, склала 5792 грн або $229 за папір. За день до цього, як тільки їх допустили до торгів на «Українській біржі», вартість однієї акції при купівлі становила 5003 грн за акцію, при продажу – 6666 грн. Сьогодні, 31 липня, ціна однієї акції при купівлі становить 5 449 грн за акцію, при продажу – 5 994 грн.

Якщо порівняти ціни з тими, що діють на біржі NASDAQ, то вони значно вищі. Курс акцій Apple 31 липня, під час відкриття американської біржі склав $208,7, що за офіційним курсом долара на сьогодні майже 5 240 грн.

Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса називає встановленні ціни неринковими. За його словами, різниця між ціною покупки і ціною продажу, яку встановили відразу після допуску акцій до торгів, дуже велика.

Брокери пояснюють високі ціни тим, що вони формуються на підставі ціни на біржі NASDAQ та комісії, яка становить близько 10% від угоди. У неї включені і валютно-курсові витрати.

У іноземного брокера комісія значно менше – близько $0,02 за кожну операцію, але тоді мінімальний поріг входу компанії на ринок становить 10 тис. євро, розповідає голова українського підрозділу європейської інвесткомпанії EXANTE Володимир Позній.

Глава «Української біржі» Олексій Сухоруков пояснює високі ціни витратами на конвертацію гривні для покупки акцій, і на переказ цих акцій сюди. За його словами, їхня вартість буде зменшуватися в заежності від збільшення обсягу заведених сюди паперів у співвідношенні цих витрат до вартості паперів.

«Ринок цих акцій малоліквідний, тому маржа велика, але це перший крок, Якщо ринок буде розвиватися, багато інвесторів увійдуть до нього, будуть активно торгувати, тоді маржа буде знижуватися», — додає керівник інвесткомпанії Eavex Capital Юрій Яковенко.

Як можна заробити

Є два способи заробити на акціях Apple. Один з них — дивіденди, які компанія виплачує щоквартально. Доходи від акцій, куплених навіть у гривні, акціонер отримає в доларах. Спочатку гроші надійдуть на рахунок Національного депозитарію в міжнародному депозитарії Clearstream, і тільки потім до акціонера в Україні. Також власнику акцій доведеться заплатити 30% податку в США і податок на дивіденди в Україні. До речі, компанія «БТС» за час перебування акцій у неї отримала з 95 штук близько $66,5 дивідендів, розповів Осипов.

У свіжому звіті Apple повідомляє, що в попередньому кварталі повернула акціонерам понад $21 млрд, у тому числі $17 млрд за рахунок викупу власних акцій. Таким чином, акціонери отримають квартальні дивіденди в розмірі $0,77 на акцію.

Ще можна заробити на коливаннях ціни акцій. Минулого року на піку вони коштували близько $235, після чого впали і повернулися до зростання лише на початку цього року. Найбільша їхня ціна зросла у травні — на біржі NASDAQ їх можна було купити за $211. Сьогодні на 14:48 акції перевищили травневий показник, та зросли до $218,1 за акцію.

Коментарі

Всі новини