Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Скасуйте Трудовий кодекс, і люди будуть посміхатися». Глава «Укрпошти» про проблеми зі звільненням працівників — відео

Минулого року інформаційний простір був насичений новинами про міжнародні відправлення «Укрпошти». Так, у травні компанія повідомила про збільшення кількості точок відправки пошти за кордон. Тоді, крім Борисполя, пошту почали відправляти з Жулян, Львова та Одеси. Потому у червні «Укрпошта» спільно з авіакомпанією МАУ запустила сервіс з експрес-доставки в США.

А згодом на ринку почали ходити чутки, що держкомпанія за міжнародними відправленнями обійшла пошту Росії. Чи дійсно це так, The Page запитав у глави держкомпанії Ігоря Смілянського, який, окрім цього, також розповів про реформу Трудового кодексу та про те, кому зараз необхідна пошта.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Про реформи, порушення та Трудовий кодекс

Ви реформатор, але реформи без порушень неможливі. Які закони порушуєте?

– Щодня щось порушуємо, мене могли б посадити за все. Наприклад, компанія носить пенсії за тарифом, що нижчий за собівартість. Це протизаконно, оскільки державна компанія не може так працювати, бо це завдання збитків державі. І зупинити це неможливо, бо недонесення пенсій – це як невиплата зарплат. У такому разі застосовується інша кримінальна стаття. Тому потрібно обирати – чи надавати послуги нижче за собівартість, чи не надавати їх. Взагалі в Україні неможливо працювати, щоб щось не порушувати.

Підписуйтесь на нас в Google News!
QuoteУ 2016 році, коли ми прийшли в «Укрпошту», компанія за рік відправляла 46 тис. експрес-посилок. Зараз щодня відправляється близько 43 тыс. чи 47 тис. посилок.

Як тоді реформуватися?

– Якщо говорити про швидкі реформи, то тоді треба брати ризик на себе і за те, що щось може піти не так. Всі бажають, щоб у відділеннях пошти працівники посміхалися та якісно обслуговували. Відмініть Трудовий кодекс, і завтра будуть посміхатися. Бо тоді у разі, наприклад, хамства при обслуговувані можна буде звільнити працівника вже сьогодні, а не чекати місяці та гаяти купу часу на звільнення. Тоді реформа буде проходити швидше.

Рекордний прибуток та міжнародні посилки

Яким був 2019 рік для компанії?

– Компанія отримає рекордний прибуток за всю історію існування – десь близько $150-$170 млн. Якщо дивится на послуги, то 75% ринку – це доля наших міжнародних відправлень.

«Нова Пошта» постійно відкриває відділення. А ви закриваєте?

– Це не зовсім їхні відділення. Це франчайзинг. Їх можна відкрити за годину. Я вам дам комп'ютер і прапорець — і ось відділення. Можете відкривати у себе в офісі. Цю модель роботи не можна назвати поганою чи хорошою, але «Укрпошта» не може її використовувати. Ми, як національний поштовий оператор, відповідаємо за все, що надаємо. Уявіть, як бути при франчайзингу з пенсіями. Ти прийшов, дав уявному Васі 30 тис., які він мав рознести. Він може цього не виконати, ми не можемо так працювати.

– Вам не здається, що вони забирають у вас хорошу долю ринку? Вони працюють з бізнесом, з платоспроможними клієнтами…

У 2016 році, коли ми прийшли в «Укрпошту», компанія за рік відправляла 46 тис. експрес-посилок. Зараз щодня відправляється близько 43 тыс. чи 47 тис. посилок. Просто у людей, особливо у молодого покоління, є думка, що саме «Нова Пошта» побудувала цей ринок. Нам для того, щоб продавати свої послуги, потрібно розповідати багато про себе.

– Говорять, що ви відправляєте посилок більше, ніж пошта Росії. Це так?

На 50% за рік збільшився відсоток відправлень до США, і так обійшли Росію. Але для цього ми провели шість експортних шкіл, де ми розповідали людям, що можна не тільки на базарах продавати, але й на eBay та на Amazon. І це не так важко. І таких підприємців вже багато, переважно це жінки. Вони надсилають у Великобританію весільні сукні вартістю $5 тис.

– Де ви їх збирали?

– На «Головпоштамті». Також ми провели такі заходи у Львові, Одесі, Харкові, Краматорську, де розказували, як посилати, та навчили продавати на Amazon, eBay або на Etsy. До речі, на останньому майданчику ми зайняли 9% світового ринку. Для прикладу: у Франції 20%.

QuoteНа 50% за рік збільшився відсоток відправлень до США, і так обійшли Росію. Але для цього ми провели шість експортних шкіл, де ми розповідали людям, що можна не тільки на базарах продавати, але й на eBay та на Amazon. І це не так важко.

Про приватизацію «Укрпошти»

Хто вас купить? Кому потрібна «Укрпошта»?

– Для прикладу: в Угорщині 30% пошти купив Китай. За пошту Бразилії зараз йде боротьба між Amazon та Alibaba, а пошта Німечини приватизована. Щодо України, то у селах, де мешкає 16 млн людей, немає ні аптек, ні банків, ні магазинів електроніки, але до них може дійти «Укрпошта». От 15 млн людей мають ексклюзивний доступ.

Ви жили в США. Чому ви зараз в Україні і навіщо ви це все робите?

– Я заробляв більше до «Укрпошти» і зароблятиму більше після. Але гроші – це не все. Для мене важливо показати сину, чого я досяг. Коли ми запустимо пересувні відділення – бабусям в село вперше почнуть доставляти ліки. Ще вони зможуть відкрити ощадний рахунок. Мабуть, також вперше, бо 37% українців не мають банківських рахунків. Окрім цього, це можливість сказати: «За п'ять років я змінив життя 15 млн людей. Можливо, більше, десь 20 млн».

Коментарі

Всі новини