Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацбанк розмірковує над поверненням до плаваючего курсу гривні – Шевченко

Кирило Шевченко. Фото: НБУ

Кирило Шевченко. Фото: НБУ

Для підвищення стабільності на валютному ринку Національний банк розмірковує над поверненням плаваючего курсу. Про це глава НБУ Кирило Шевченко сказав в інтерв'ю японському виданню The Asahi Shimbun.

«Ми розглядаємо можливість пом'якшення деяких валютних обмежень. Також думаємо, як повернутися в режим рухомого обмінного курсу. Такий крок принесе більшу стабільність на валютний ринок», – сказав він.

Шевченко зазначив, що відхилення ринкового курсу від офіційного, зафіксоване на початку війни, зараз «незначне».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нагадаємо: Національний банк 24 лютого тимчасово зупинив роботу валютного ринку України, окрім продажу валюти, і зафіксував курс на рівні офіційного того дня – 29,2549 грн за долар. Це спричинило появу чорного ринку, на якому в перші дні курс сягав 39 – 40 грн.

З 14 квітня НБУ дозволив банкам і небанківським фінансовим установам продавати готівкову валюту за курсом, не вищим за «офіційний плюс 10%», проте в межах обсягу раніше придбаної валюти.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Насправді офіційно купити готівкову валюту дуже складно. Натепер на чорному ринку курс становить 34,3 – 34,5 грн, тобто відрізняється від офіційного на 7%.

За даними ресурсу minfin.com.ua, 16 травня середній курс у банках: купівля – 31,935, продаж – 32,180 грн.

На валютному аукціоні долари купують по 34,350 грн, продають по 34,550 грн.

Коментарі

Всі новини