Facebook Pixel

Жодного «бізнесу по-старому» з Росією бути не може

Єгор Чернєв
народний депутат України, голова Постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО
Фото: unn.com.ua

Фото: unn.com.ua

Парламентська асамблея НАТО закликала уряди та парламенти країн Альянсу підтримати зусилля України щодо прискорення її вступу до НАТО та ухвалила жорстку антиросійську резолюцію. Усі важливі правки української делегації було враховано.

Як на мене, резолюція є настільки жорсткою, що якби перекласти її з дипломатичної мови на людську, то Росія постає в ній як справжня імперія зла.

У резолюції РФ визнано безпосередньою загрозою євроатлантичній безпеці. Її звинувачують у порушенні міжнародного права, агресії проти сусідів, дезінформації, політичних вбивствах, втручанні у вибори та внутрішні справи інших країн, гібридній війні проти Заходу, військових провокаціях, використанні корупції як інструменту в міжнародній політиці та інших злочинах.

Telegram Logo

А тому для її стримування ПА НАТО закликає ввести проти РФ додаткові санкції й використати всі можливі дипломатичні та економічні важелі. Жодного «бізнесу по-старому» з Росією бути не може — так вирішили делегати.

Відтак у новій Стратегічній концепції НАТО, за рішенням Асамблеї, потрібно врахувати нові реалії та зосередитися на зміцненні обороноздатності Альянсу та стримуванні РФ. Вікно для переговорів залишається відкритим лише в тому разі, якщо Росія змінить свою політику й почне дотримуватися норм міжнародного права.

Резолюції ПА НАТО хоча й не є документами прямої дії, але враховуються в штаб-квартирі Альянсу, а також урядами країн під час ухвалення рішень. А тому поточну сесію для нашої делегації в Парламентській асамблеї можна вважати вдалою. Це чергова дипломатична перемога України у війні з Росією.

Текст опубліковано за згоди автора

Оригінал

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини