Підігнати під одні лекала вибір квартири для життя, здавалося б, завдання з розряду вкрай складних і навіть абсурдних. Ритм і особливості життя, уподобання та смаки, врешті-решт фінансові можливості в усіх нас різні. Отже, навряд чи варто прагнути до єдиного «золотого стандарту».
Водночас є низка незаперечних чинників, які роблять те чи інше планування найбільш ліквідним незалежно від способу життя та смакових уподобань. Під час вибору квартири в новобудові раджу уважно вивчити кожен із них.
Перелік функцій
Функції — це дії, які щодня або досить часто повторюватимуться у вашій квартирі. Перерахуйте їх, а потім зіставте з плануванням і просторовим зонуванням приміщень.
Випишіть базовий розпорядок на аркуш. Якщо вам необхідне комфортне робоче місце, зверніть увагу на планування, де є можливість розмістити окремий кабінет або обладнати зону для роботи так, щоб не порушувати інші функції.
Розмістити робочу зону можна у вітальні, на балконі або лоджії, але ніяк не в спальні. Остання — місце відпочинку та релаксу.
Зверніть увагу на розміри кухні — оптимально 15 — 17 кв. м. Придивіться до євроформату планувань, який сьогодні пропонують на ринку девелопери в низці проєктів.
Євроформат передбачає об'єднану кухню та вітальню, а також окрему кімнату або кімнати для вашого комфорту. Це оптимальний варіант, щоб не жертвувати особистим простором.
У ванній кімнаті має бути достатньо місця, щоб розмістити ванну або душову кабіну, а також пральну машину. А от у коридорах зайві метри ні до чого, хіба що глибина, ширина та пропорції дозволяють зробити нішу під імпровізовану зону для зберігання речей.
Розташування особистих і громадських зон, їхня взаємодія
Громадські зони — це ті місця, де зустрічаються всі члени сім'ї і куди вхожі гості дому: вітальня, кухня, обідня зона, передпокій, коридор, гостьовий санвузол. Тут спілкуються, взаємодіють, проводять разом час.
До особистих просторів відносимо спальню, ванну, дитячу, гардеробну, кабінет. Наразі на ринку з'являються формати майстер-спалень, коли девелопер проєктує квартиру в такий спосіб, щоб біля хазяйської кімнати розташовувалися санвузол і гардеробна. Усе необхідне — під рукою. Знайти майстер-спальні сьогодні можна в проєктах девелоперів «Інтергал-Буд», Futura hata, групи компаній DIM, Saga Development, City One Development.
Оптимальним поєднанням зон можна назвати варіант, коли громадський простір розташований ближче до входу у квартиру, а особистий — захований від сторонніх очей.
Раджу також придивитися до дворівневих планувань, де можна розвести громадські та особисті зони за поверхами, що дуже зручно. Фактично це альтернатива заміському будинку, але з багатофункціональною міською інфраструктурою, якщо правильно вибрати об'єкт.
Кількість світла та пропорції кімнат
Розмір вікон і їхнє розташування безпосередньо впливають на те, наскільки світлою буде ваша квартира.
Панорамне скління, яке застосовують сьогодні девелопери, — хороший спосіб дати змогу більшій кількості світла потрапляти до оселі. Тільки подбайте про те, щоб скло мало достатній захист від ультрафіолету.
Панорамні засклені балкони та тераси — ще одна додаткова зона для квартири, від якої не варто відмовлятися, якщо бюджет дозволяє. Завдяки склінню можна мінімізувати тепловтрати й використовувати приміщення як ще одну постійну, а не ситуативну функціональну зону.
Утім, і не засклені тераси — відмінний варіант для зони відпочинку або особистого воркаут-простору на свіжому повітрі, але в межах квартири.
Питання кутів у квартирі завжди було досить гострим. Радити вам брати тільки прямокутні планування або варіанти нестандартних геометричних форм я не маю права. Сьогодні на ринку можна знайти й кімнати-трапеції, і кімнати-трикутники — було б бажання.
Хочу лише нагадати, що головна умова — цільове використання кожного квадратного метра у квартирі так, щоб наповнити простір змістом, зробити його безпечним і комфортним.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора