Як отримати безвіз у всі країни, або скільки паспортів вам знадобиться

Андрій Бойко
Виконавчий директор і засновник GARANT Еміграційний Центр

Навіть найзручніші для подорожей паспорти залишають за межами вашої безвізової досяжності близько 20 країн. Яку ж найменшу кількість паспортів необхідно мати, щоб без проблем пересуватися світом?


Метод і припущення

По-перше, ми вирішили, що в процесі цього аналізу прирівнюватимемо електронну візу та візу по прибуттю до безвізу. Деякі читачі можуть не погодитися з таким порівнянням, тому вони завжди можуть скласти свій власний аналіз на підставі жорсткіших критеріїв.

Ми взяли до уваги The Henley & Partners Passport Index та The Arton Capital Passport Index. Перший включає 227 територій, 28 з яких не є країнами. А через те, що The Arton Capital Passport Index бере до уваги тільки країни, ми виключили з нашого аналізу 28 пунктів призначення, які ними не є.

Telegram Logo

Ми почали з розгляду паспортів Японії та Об'єднаних Арабських Еміратів, оскільки вони користуються великою повагою. Саме вони мають найменшу кількість збігів щодо напрямків (28 пунктів призначення забезпечують безвізовий доступ до одного, але не до інших), що, власне, і робить їх доповненням один одного.

Маючи лише два паспорти, можна відвідати близько 95% місць у світі.

Наприклад, в ОАЕ є можливість отримати візу по прибуттю або електронну візу до багатьох африканських країн, куди японцям необхідно подати заявки заздалегідь, водночас в Латинській Америці та Азії все працює навпаки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

ОАЕ. Як отримати безвіз у всі країни

Тут виникли чималі сумніви — там, де були розбіжності між двома індексами, коли один зазначає, що ні еміратському, ні японському паспорту не потрібні візи для відвідування конкретної країни, водночас інший свідчить про те, що один з них або обидва все ж потребують віз. Ось, власне, і приклади:

· The Arton Capital Passport Index стверджує, що власники паспортів Еміратів мають безвізовий/ електронний візовий режим/візу по прибуттю в Буркіна-Фасо, Бурунді, ДР Конго, Нігер та Південний Судан, а Тhe Henley & Partners Passport Index стверджує, що це не так.

· The Arton Capital Passport Index стверджує, що як в еміратських, так і в японських паспортах є віза по прибуттю до Нігерії, водночас Тhe Henley & Partners Passport Index пише, що її немає.

Дістатися до 100%

Паспорти ОАЕ та Японії надають безвізовий режим для всіх 199 країн, крім 10 (пам'ятаєте, ми не включаємо території за межами країни, зокрема, острів Святої Єлени, Гуам або Французьку Полінезію).

Таким чином, маючи лише два паспорти, можна відвідати близько 95% місць у світі.

Решта країн, до яких ані ОАЕ, ані Японія не мають безвізового доступу, це:

· Афганістан;

· Туркменістан;

· Північна Корея;

· Лівія;

· Ірак;

· Гана;

· Еритрея;

· Камерун;

· Бутан;

· Алжир.

Тільки громадяни двох країн можуть відвідувати Ірак без візи.

Тоді виникає питання: яку найменшу кількість додаткових паспортів необхідно мати для покриття інших?

Щоб відповісти на це питання, почнемо з пошуку паспортів, з якими можна перетинати якомога більше кордонів країн із зазначеного вище списку.

Жодна країна не має безвізового доступу більш ніж до двох з решти країн. Однак ті, хто має угандійський, суданський або ефіопський паспорти, можуть викреслити Гану та Еритрею зі свого списку візових обмежень.

Громадяни тільки двох країн можуть відвідувати Ірак без візи. Це Ліван і Туреччина. Турки також можуть відвідувати Лівію без віз, тому додавання турецького паспорта допоможе перетнути кордони двох країн зі списку.

Туреччина. Як отримати безвіз у всі країни

Туркменістан і Північна Корея є доступними без візи тільки громадянам однієї країни; Грузія і Китай — відповідно. Грузини можуть відвідувати Туркменістан без візи, а китайці — певні частини Північної Кореї протягом кількох днів за раз. Нам знадобляться як грузинський, так і китайський паспорти, щоб перетнути кордони ще двох країн зі списку.

Тепер, маючи шість паспортів — Японії, ОАЕ, Уганди/Судану/Ефіопії, Грузії, Китаю і Туреччини, забороненими країнами, як і раніше, залишаються:

· Афганістан;

· Камерун;

· Бутан;

· Алжир.

Власники паспортів лише семи країн можуть відвідувати Камерун без візи, а це означає, що нам потрібно буде додати ще один паспорт до нашого портфеля. Чи є паспорт, який може викреслити більше однієї з чотирьох країн, що залишилися. Так, але тільки один — Малі, з ним можна отримати безвізовий доступ як до Камеруну, так і до Алжиру. Тому ми додамо Малі до нашого переліку паспортів.

З репертуаром з п'яти паспортів — Японія, ОАЕ, Уганда/Судан/Ефіопія, Туреччина і Малі — тільки Афганістан і Бутан залишаються недоступними.

Бутан допускає свободу пересування тільки для трьох країн: Індія, Бангладеш і Мальдіви. Оскільки жодна з них не має доступу до Афганістану, ми можемо вибрати будь-який з варіантів.

Тепер Афганістан — найміцніший горішок з усіх. З жалем доводиться констатувати, що звичайні власники паспортів жодної з країн не мають безвізового доступу до Афганістану.

З репертуаром з п'яти паспортів тільки Афганістан і Бутан залишаються недоступними.

Єдиним винятком є мандрівники, які народилися в Афганістані, народжені від батьків- афганців або мандрують з батьками, котрі народилися в Афганістані.

Афганістан. Як отримати безвіз у всі країни

Єдиний спосіб досягти 100% глобальної безвізової свободи — це самому стати афганцем, або народитися в Афганістані, або мати афганських батьків.

Остаточний підрахунок

Щоб відвідати 100% країн світу без попереднього звернення за дозволом, вам знадобляться наступні дев'ять паспортів:

· Японія;

· ОАЕ;

· Уганда, Судан або Ефіопія;

· Туреччина;

· Малі;

· Індія, Бангладеш або Мальдіви;

· Китай;

· Грузія;

· Афганістан.

Якщо ви афганець, туркмен або північний кореєць, ви можете зменшити це число до восьми.

Звичайно, можливі й інші комбінації паспортів.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини