Facebook Pixel
IT

Мінцифри вважає, що Україні потрібно більше іноземних IT-фахівців

Фото: unsplash

Фото: unsplash

Уряд на своєму засіданні 26 лютого встановив квоту на імміграцію до 5 тис. іноземних IT-фахівців для роботи в українських компаніях. Кабмін ухвалив таке рішення за пропозицією Міністерства цифрової трансформації, повідомили у відомстві.

Зокрема, для Києва виділили 2,5 тис. квот, для Харкова — 700, а для Дніпра, Одеси та Львова — по 600.

Таке рішення у Мінцифри пояснили тим, що зараз попит на ІТ-спеціалістів у країні перевищує потенціал внутрішнього ринку, адже щороку в Україні випускають до 17 тис. айтішників, але водночас відкривають 40 тис. вакансій за цією спеціальністю. Крім того, українські ІТ-фахівці виїжджають на заробітки за кордон або працюють на фрілансі.

Telegram Logo
Quote«Ці квоти допоможуть закрити потребу українського IT-ринку у висококваліфікованих фахівцях. До того ж оформити відповідний статус за ними набагато легше, ніж робочу візу. Іноземним фахівцям також не доведеться щорічно проходити перевірку — вони зможуть робити це кожні десять років», — зазначили в Мінцифри.

Іммігранти також зможуть отримати посвідку на проживання в Україні, працевлаштуватися на тих же умовах, що і українці, іммігрувати в країну разом з родиною, відкрити приватне підприємство та інше.

У міністерстві також додали, що на попит українських фахівців квоти не вплинуть.

Нагадаємо: на 2019 рік Кабмін визначав квоту імміграції для іноземців у кількості 3,8 тис. осіб. Цей показник на 620 перевищує цифру позаминулого року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини