Facebook Pixel

Португалія, Греція чи Іспанія: куди може іммігрувати інвестор з родиною 2020 року

Андрій Бойко
Виконавчий директор і засновник GARANT Еміграційний Центр

Якщо в інвестора є сім'я, зрозуміло, він шукатиме варіант для переїзду разом зі своїми рідними. Проте далеко не всі країни підходять для реалізації такого задуму.


Наприклад, отримати ВНЖ у Нідерландах, Франції, Норвегії, Швеції вкрай проблематично, особливо якщо йдеться про переїзд з родиною. Процедура отримання документів може розтягнутися на кілька років. При цьому ані відкриття фірми на території держави, ані придбання нерухомості не дає жодної гарантії.

Рекомендуємо розглянути варіант з Іспанією, Португалією або Грецією. Ці держави навіть мають спеціальні програми для інвесторів. У вас є можливість порівняно легко і швидко отримати громадянство, вклавши кошти в економіку держави.

Telegram Logo

Іспанія

Аби отримати ВНЖ у цій країні, можна скористатися одним з наступних варіантів:

· робота;

· вкладення коштів у нерухомість;

· відкриття компанії;

· приватні інвестиції.

Є ще кілька способів: навчання, возз'єднання сім'ї, укладення шлюбу з іспанською громадянкою або громадянином. Проте ці варіанти не підходять для імміграції цілою родиною.

Для сімейного переїзду найкраще підходить програма імміграції.

Від інвестора потрібно:

· придбати нерухомість на суму не менш ніж 500 тис. євро. Це може бути житловий або комерційний об'єкт;

· вкласти кошти у фінансові активи. У державні облігації потрібно інвестувати не менше 2 млн євро (погашення через 5 років), в акції з іспанським капіталом — 1 млн євро (погашення через 5 років), вкласти у фонд — 1 млн євро, відкрити депозит терміном від 5 років — 1 млн євро.

Крім того, інвестор може отримати ВНЖ, вклавши гроші в бізнес-проєкт, проте точну суму необхідних інвестицій ніде не вказано.

Подати заявку може сам інвестор, чоловік або дружина, діти (до 18 років усі; старші за 18 років — якщо знаходяться на утриманні), батьки, якщо вони залежать від інвестора.

Греція

Аби отримати ВНЖ Греції, можна скористатися програмою «Золота віза».

Вимоги:

· придбання нерухомості на суму понад 250 тис. євро;

· наявність на банківському рахунку більш ніж 24 тис. євро для самого інвестора, якщо ж в заявку вписаний чоловік або дружина, то +20%, якщо діти, то +15%.

Якщо йдеться про сім'ю, що складається з чотирьох осіб, отримання ВНЖ обійдеться приблизно у 280 тис. євро. Цей варіант удвічі доступніший за ВНЖ Іспанії.

ВНЖ отримує інвестор, чоловік або дружина, неповнолітні діти (і діти старші за 23 роки, якщо вони фінансово залежать від заявника), а також батьки. Право на отримання громадянства іммігранти отримують після того, як проживуть на грецькій території 7-10 років.

Португалія

Португалія — вдалий варіант для будь-якого заможного заявника. Тут невисокі податки, різнопланова нерухомість, короткі терміни отримання статусу.

Існують такі способи отримання посвідки на проживання:

· придбання нерухомості на суму понад 500 тис. євро;

· придбання нерухомості, яка потребує реновації, на суму понад 350 тис. євро;

· придбання цінних паперів, відкриття депозиту на суму понад 1 млн євро;

· відкриття компанії та створення 10 або більше робочих місць для населення Португалії.

Крім того, можна інвестувати в екологічні проєкти (500 тис.), наукові відкриття (350 тис.), відновлення історичної і культурної спадщини (250 тис.). Найпопулярніший варіант серед інвесторів — придбання нерухомості. Однак зазначимо, що 2021 року португальська влада змінює правила: для інвесторів стануть недоступними Порту, Лісабон, а також деякі прибережні регіони країни.

До заявки на отримання ВНЖ можна включити всіх утриманців незалежно від того, скільки їм років. Проживши лише 5 років на території країни, іммігранти можуть претендувати на отримання португальського громадянства.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини