Facebook Pixel

Як індустрія гемблінгу в США впливає на розвиток суміжних ринків

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Індустрія гемблінгу є складником світового ринку розваг, і саме тому її розвиток невіддільно пов'язаний із розвитком інших підгалузей розважального ринку, а також бізнес-царин, дотичних до процесу надання послуг споживачам.

Розуміючи наявність таких взаємних залежностей, профільні асоціації та ЗМІ періодично проводять розлогі міжгалузеві дослідження, щоб виявити не лише форми та види взаємного впливу, але й оцінити ефективність впливу фінансових витрат на розвиток однієї галузі на інші споріднені бізнеси.

Так, нещодавно iGaming Business опублікувала системне дослідження чинників, які найбільше впливають на розвиток букмекерського бренду в Сполучених Штатах Америки. Загалом приклад ринку США не є якимось винятковим кейсом. Однак завжди добре оперувати новою інформацією, проводити аналогії та продукувати бізнес-аналітику на підставі найсучасніших даних.

За інформацією iGaming Business, для того, щоб букмекерська діяльність була достатньо розгалуженою та мала змогу повною мірою охоплювати свою цільову аудиторію, на першому місці мають бути потужний маркетинговий відділ і потужна маркетингова стратегія.

Що це означає для суміжних сфер? Насамперед появу нових доходів від будь-якого виду реклами: на телебаченні, на радіо, у засобах масової інформації або будь-яких інших носіях, залежно від регуляторних норм того чи іншого штату.

Торік топові букмекерські американські компанії витрачали мільярди саме на свою впізнаваність, свою присутність, свою популяризацію тощо. Попри те що остаточні підсумки минулого рекламного року ще не підбито, у BIA Advisory Services припускають, що у 2022 році на рекламу азартних ігор лише в інтернеті було витрачено до $1,8 млрд, і переважна частина – саме на рекламу беттінгу.

Якщо дивитися крізь призму витрат лідерів ринку США, то, наприклад, FanDuel (згідно з останнім фінансовим звітом материнської компанії Flutter Entertainment, що становить 40% ринку США) торік витратила понад $1 млрд на маркетинг і рекламу.

Але кошти спрямовують не лише на рекламу послуг компаній. Не менш важливими є витрати на брендинг. Так, за даними Pathmatics, лише за січень 2022 року п’ять компаній, що становлять майже 90% рекламного ринку беттінгу в США – FanDuel, DraftKings, Wynn, MGM і Caesars, – спільно витратили $25,6 млн на потокову, медійну та соціальну рекламу в онлайні!

І все це відбувається за умов постійного підвищення стандартів соціальної відповідальності компаній, а окремі штати навіть запроваджують додаткові регуляторні умови щодо реклами.

Так, Американська асоціація гральної індустрії (AGA) цього року опублікувала набір добровільних стандартів і кодекс відповідального маркетингу для спортивних ставок. А відомі організатори гемблінгу впродовж минулого року відмовилися від суперечливого терміну «без ризику» на користь точнішого формулювання, визнаючи, що азартні ігри не можуть бути повністю вільними від ризику.

Також варто наголосити, якщо у 2022 році букмекери витратили величезну суму грошей на кампанії із залучення клієнтів, адже відкривалися нові ринки, то зараз усе частіше такі компанії вкладають кошти в програми лояльності для утримання клієнтів, укорінюючись на цих ринках. Що також призводить до залучення сторонніх бізнесів і їхнього розвитку через замовлення від букмекерів.

Американський кейс вкотре доводить, що гральний бізнес не живе в якомусь вакуумі або окремо від інших бізнесів. Гральний бізнес дає потужний поштовх, як раніше вважали в Ukrainian Gambling Council, понад 18 суміжним сферам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]