У кого купувати квартиру саме зараз

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Попри знижені продажі в березні та квітні, багато забудовників змогли адаптуватися й відновити купівельну довіру.

У деяких компаній уже у квітні справи йшли помітно краще, ніж у конкурентів.

Коли забудовник є максимально чесним, це виливається в стратегію win-win: вони будують — ми купуємо.

Підвищений попит та зацікавленість з боку українців отримали гравці зі стабільною репутацією, ті, які пройшли кілька кризових фаз, які не зупинили будівництво, не знизили темпи робіт на майданчиках та пішли назустріч клієнту.

Telegram Logo

Карантин послаблюється, а період нестабільності дуже добре показав, хто реально будує, а хто лише рухає крани. Якщо простежити динаміку будівництва від березня до травня, можна побачити зміни практично на кожному майданчику в місті.

Будівництво в столиці дійсно велося лише на 45% об'єктів, решта або вдавали, що працюють, або взагалі не обтяжували себе, посилаючись на карантин. У простої, до речі, дуже багато об'єктів «Укрбуду», які тиснуть на статистику.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У період карантину дійсно була досить вигідна ситуація для покупки квартири.

Побоюючись, що під час кризи взагалі продавати не вийде, мудрі забудовники викотили спецумови та спецпропозиції і, попри зростання витрат, продовжили будувати та чекати, поки українці звикнуться із ситуацією.

Це стратегічно правильне рішення у багатьох аспектах.

По-перше, показати динаміку на майданчику і те, що об'єкт будується незалежно від будь-яких зовнішніх чинників.

По-друге, підігріти попит дисконтами, акціями та низьким курсом.

Купувати потрібно у тих, хто будує і здає, виконує обіцянки і не грає «наосліп».

По-третє, в період кризи українці розглядають нерухомість як захисний актив, звертаючи увагу на готові або майже готові будинки на останніх стадіях будівництва.

Усі три пункти, як ви зрозуміли, є взаємопов'язаними і дають свої плоди. Активно будуєш і не сподіваєшся тільки на гроші покупця (показуєш темпи будівництва, виконуєш плани) — привертаєш увагу покупця.

Щоправда, дозволити собі будувати, не озираючись на покупця, можуть лише ті компанії, в яких з фінансовим ресурсом, девелоперською стратегією та баченням горизонтів усе окей.

Повертаючись до питання в заголовку, зазначу: потрібно купувати в тих, хто будує і здає, виконує обіцянки в частині концепції та інфраструктури, не порушує законодавство і не грає «наосліп».

Коли забудовник є максимально відкритим і чесним, це виливається в стратегію win-win: вони будують ліквідне житло, а ми його купуємо.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини