Цього тижня слідом за банками про свої досягнення та сподівання на майбутнє нам почнуть розповідати технологічні гіганти, дуже дорогі автомобільні компанії, представники оборонної та енергетичної галузі та фармацевтики. Також завтра, 19 квітня, під час Весняних зустрічей МВФ буде оголошено нові прогнози щодо перспектив економічного зростання у світі – побачимо якого економічного лиха наробила війна, нульова толерантність до ковіду в Китаї та висока інфляція, яка, дуже схоже, з нами надовго.
Станом на сьогодні, 18 квітня, за даними FactSet, про свої результати в першому кварталі повідомили приблизно 7% із компаній S&P, із них 77% перевершили очікування щодо чистого прибутку на одну акцію (EPS), загалом утримуючи цей показник у межах середнього значення за останні п’ять років. Середній темп зростання прибутку для компаній індексу очікується на рівні 5,1%. Якщо до кінця сезону нічого не зміниться, то це буде «найповільніший» квартал із кінця 2020 року. Подивимося, чи зможуть покращити цю картину Netflix і Tesla (TSLA) та чи здатні вони задати тон іншим мегакомпаніям, результати яких чекатимуть на нас цього та наступного тижня.
Netflix має оприлюднити результати у вівторок, 19 квітня. Очікується, що кількість нових глядачів зросте на 2,51 млн, досягнувши 225 млн. Це є суттєвим сповільненням, адже в першому кварталі минулого року цей показник становив 4 млн. Причини втрат зрозумілі: болісний вихід із російського ринку та рішення про збільшення вартості підписки в США та Канаді, де, до речі, Netflix уже вийшов на максимальні показники за кількістю клієнтів. Зростати далі важко, і досягнути цього можна, тільки підвищуючи вартість послуг. Щодо фінансових показників, очікується, що в першому кварталі прибуток Netflix складе $2,91 на акцію за виторгу $7,95 млрд. Проти минулого року виручка зросла лише на 11%, тоді як у першому кварталі 2021 року цей показник становив 24%.
Tesla рапортує в середу, 20 квітня. Якщо з Netflix усе більш-менш зрозуміло, цікаво, які результати оприлюднить Tesla, засновник якої зараз веде боротьбу за придбання Twitter. До речі, якщо Маску це вдасться, то він має шанс одночасно стати СЕО трьох величезних компаній. Чи не забракне йому сил на все?! Щодо результатів Tesla, то в березні компанія оприлюднила дані про постачання 310 тисяч готових автомобілів за перші три місяці року, хоча обсяги виробництва машин за той самий період були трохи меншими, ніж у попередньому кварталі. Попит на електромобілі тримається на високому рівні, але компанії не завжди вдається його задовольнити, часто з об’єктивних причин: порушення виробничих ланцюжків, брак компонентів, передусім чипів, карантин у Шанхаї, що змусив зупинити виробництво на місцевій фабриці. Але є й суб’єктивні: піврічна затримка з випуском Model Y і незрозуміла ситуація з Cybertrack, якого так очікував американський ринок, а тепер, стомившись чекати, може замінити на електричний F-150. Ну і, звісно, ситуація навколо Twitter. Важко зрозуміти, як одній людині, нехай і геніальній, вдається одночасно приділяти достатньо уваги таким масштабним проєктам, але ще більше цікавить, чи не доведеться Маску продавати свої акції в Tesla, щоб профінансувати поглинання, якщо воно таки дійсно станеться. А хтось взагалі вважає, що поглинання – це лише виправдання для того, щоб продати акції Tesla за ціною, яку навряд чи можна виправдати фундаментальними показниками. Щодо фінансових результатів, то очікується, що прибуток компанії складе $2,27 на акцію за виторгу $17,85 млрд, який за рік, згідно з прогнозом, зросте на 65%, що, звісно, вражає.
Загалом тиждень корпоративних результатів буде дуже насиченим. На нас чекатимуть звіти United Airlines, American Express, Johnson & Johnson, Кimberly-Clark, Halliburton, Bank of America та багатьох інших відомих компаній.
Щодо макроекономічних показників, то впродовж наступних днів ми дізнаємося про стан ринку житлової нерухомості в США: кількість нових забудов і виданих дозволів на будівництво, заявок на іпотеку, обсяги продажів на вторинному ринку тощо. Стан ринку нерухомості завжди є важливим індикатором того, що відбувається в економіці, і, упевнений, матиме вплив на позицію ФРС щодо напрямків монетарної політики.
У середу цікаво буде глянути на інформацію з так званої «Бежевої книги» ФРС (Beige Book), яка є «підсумком коментарів до поточних економічних умов». Як і раніше, позиція ФРС є визначальною для ринків. Як центральний банк скаже, так воно й буде.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора