Facebook Pixel

Огляд ринків. Нафта важлива, але актуальним є космос

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Для фінансового світу інтерес цього тижня полягає в тому, як буде інтерпретовано відносини між учасниками ОПЕК+, монетарна політика єврозони, сила впливу коронавірусу, страхи світу щодо інфляційного тиску, запуск ракети Virgin Galactic, квартальна корпоративна звітність компаній у США.

Нафта торгується поблизу максимальних рівнів поточного року після того, як країни ОПЕК+ не змогли домовитися про плани щодо збільшення видобутку. Через очікуваний короткостроковий брак сировини зниження ціни закінчується новим витком зростання цін. Водночас є ризики, що без домовленості члени альянсу качатимуть стільки нафти, скільки їм заманеться. Такий стан справ стане причиною збільшення транспортних витрат у світі, а отже, зростання цін на товари. В Україні, як і в багатьох інших країнах, у такому разі подорожчає бензин. На стабільність курсу валют вплив цього чинника не чекаємо.

На фондових майданчиках обговорюватимуть подію неділі — 11 липня космоплан VSS Unity (SpaceShipTwo) Virgin Galactic вперше здійснив суборбітальний політ. Котирування досягли нового історичного максимуму й у довгостроковій перспективі рухатимуться до $90 за акцію на тлі готовності компанії продавати комерційні польоти у 2022 році.

Повертаючись до валютного ринку, зазначимо, що президент Європейського центрального банку Крістін Лагард рекомендувала інвесторам підготуватися до нових правил грошово-кредитного стимулювання вже через 10 днів і повідомила, що наступного року може бути вжито нових заходів для підтримки економіки єврозони після завершення поточної програми надзвичайних облігацій. Лагард очікує, що поточний план купівлі облігацій ЄЦБ діятиме принаймні до березня 2022 року.

Зазначимо, що у світі з обережним оптимізмом дивляться на відновлення економік, адже «Дельта»-варіант коронавірусу становить загрозу для спроб повернутися до нормального життя.

З-поміж новин понеділка, 12 липня, важливою буде зустріч міністрів фінансів єврозони в Брюсселі за участю глави Мінфіну США Джанет Єллен. Очікується, що прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосить остаточне рішення щодо скасування більшості карантинних обмежень. Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з канцлером Німеччини в Берліні, щоб обговорити Nord Stream 2 і конфлікт на Донбасі.

У вівторок, 13 липня, чекаємо на щомісячний огляд ринку нафти від МЕА, фінансові результати JPMorgan і Goldman Sachs за другий квартал.

У середу, 14 липня, буде опубліковано фінансові результати Bank of America і Citigroup за другий квартал. Регулятори озвучать ставки ЦБ Канади, Резервного банку Нової Зеландії, ЦБ Туреччини.

У четвер, 15 липня, очікуємо щомісячний огляд ринку нафти від ОПЕК, фінансові результати Morgan Stanley за другий квартал, ставки ЦБ Південної Кореї та Чилі.

У п'ятницю, 16 липня, буде відома ставка Банку Японії, також S&P Global Ratings опублікує рейтинги Андорри, Кувейту та Росії. Fitch Ratings опублікує рейтинг Греції, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Фінляндії.

Для України новинний фон тижня є помірним. Ми очікуємо зростання гривні із сезонних причин — через низький попит на валюту. Зовнішні тригери, будь-які політичні події поки що є менш значущими. Крім, можливо, відносин із Білоруссю, адже це вагомий торговий партнер для України й нові санкції загрожують скороченню товарообігу між країнами. Курс продажу долара в країні прагнутиме до рівня 27 грн, а євро в середньому по країні продаватимуть за 32,2 грн.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора