Facebook Pixel

Огляд ринків. Інфляція у світі — ризик №1

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Тиждень, що розпочався 19 липня, пройде під знаком новин про інфляцію та сезон корпоративної звітності в США. Представники фінансового сектору з'ясовуватимуть, наскільки згубними є наслідки купівлі дорогих товарів у всьому світі та чи стануть приводом для зниження побоювань високої інфляції до кінця 2021 року зниження цін на енергоресурси й домовленості про видобуток між країнами ОПЕК+.

Уже в понеділок, 19 липня, акції та ф'ючерси на акції США подешевшали саме через побоювання, що зростання інфляції та відновлення пандемії чинитимуть тиск на світовий попит. Водночас нафта марки Brent коштує $72,2 за барель після угоди ОПЕК+, хоча ще 13 липня ціна на неї трималася близько $76. Країни-члени ОПЕК+ 18 липня домовилися про таке: уже в серпні щомісячний обсяг видобутку нафти підвищать на 0,4 млн барелів/день. Такий темп збільшення триватиме доти, доки не повернуть на ринок 5,8 млн барелів/день, що залишилися.

Виходить, що новий базовий рівень видобутку нафти в ОАЕ було підвищено з 3,17 млн до 3,5 млн барелів на день. Якщо нових даних в інформаційному полі не з'явиться, то барель нафти Brent дешевшатиме до $67,5, золото подешевшає до рівня $1 796 за тройську унцію, а срібло — до рівня $23 за тройську унцію.

Індекс Stoxx Europe 600 уже 19 липня досяг шеститижневого мінімуму. Акції компаній, які пов'язані з подорожами та відпочинком, падали, як і інші 20 секторів ринку. Акції технологічних компаній перебувають у скрутному становищі.

Зростання казначейських облігацій тривало й надалі, унаслідок чого прибутковість 10-річних облігацій впала нижче за 1,3%. Долар США у світі дорожчає щодо основних валют, а акції та валюти країн, що розвиваються, впали.

Виходить, що глобальне ралі акцій та індексів у світі тимчасово зупинилося. Інвестори вивчають питання, чи підірве інфляційний тиск економічний відскок після пандемії. Зниження прибутковості казначейських облігацій може бути сигналом про тріщини у відновленні світової економіки. Крім того, заважатиме дельта-варіант COVID-19.

Уже зараз у ЗМІ мусують тему, що попри високі темпи зростання роздрібних продажів у США настрої споживачів несподівано знизилися. Причина в тому, що побоювання щодо зростання цін призвели до погіршення умов купівлі дорогих товарів.

Попереду ще один тиждень важливих звітів про прибутки та збитки американських корпорацій. Саме тоді, коли «бики» на фондовому ринку сподіваються, що вони нададуть підтримку акціям, компанії, вочевидь, зосереджені на ціновому тиску. Слово «інфляція» згадувалося під час 87% телефонних конференцій щодо доходів компаній S&P 500, що відстежувалися Bloomberg цього місяця, як порівняти з 33% за той самий період роком раніше.

Українська гривня попри події у світі буде стабільною щодо долара та євро. Минулого тижня НБУ ухвалив рішення не змінювати монетарну політику, і 7 із 10 голосів пролунали за збереження ставки на поточному рівні. Такий оптимізм свідчить про готовність Нацбанку чекати на сигнали від зовнішнього світу, перш ніж починати оборонні дії. Середній курс продажу долара США в Україні коливатиметься в рамках 27,05 — 27,35 грн.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора