Facebook Pixel

Огляд ринків: чого чекати від золота, долара та гривні цього тижня

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

З 27 по 31 липня очікуються низка важливих статистичних релізів і вагомі політичні коментарі.

Так, в інформаційному полі важливим буде рішення щодо ставки ФРС США. Федрезерв проведе засідання з монетарної політики в період лютування вірусу, що триває.

А це означає, що коментарі будуть сконцентровані навколо сплеску захворюваності на коронавірус, що затьмарює перспективи економіки США.

Серйозних змін параметрів монетарної політики, зокрема й збільшення обсягів викупу довгострокових облігацій, не очікуємо.

Але будь-які натяки на складності в економіці за умови, що наступного тижня в Конгресі обговорюватимуть пакет бюджетних стимулів, стануть причиною різкого зростання цін на золото, японську єну, швейцарський франк і, можливо, стримають падіння американського долара.

З початку робочого тижня золото у світі зросло до рекордного рівня у $1940 за тройську унцію, срібло — до $24 за тройську унцію, а нафта Brent не може піти вище ніж $43,3 за барель.

QuoteБудь-які натяки на складності в економіці стануть причиною різкого зростання цін на золото, японську єну, швейцарський франк.

Тобто ми бачимо, що зростають спекулятивні настрої, а реальний сектор стагнує. Для валют країн, що розвиваються, і гривні включно, це обіцяє період слабкості.

Не варто очікувати, що якісь стимули (інтервенції або спроби підтримати економіку кредитуванням тощо) зможуть стати причиною для зростання вартості гривні.

Поки що слабкість національної валюти й потенціал зниження до 29,5 будуть пріоритетним напрямком.

Як ми розуміємо, в усьому світі політики орієнтуються на дії США. Як у питаннях монетарних рішень, так і в питаннях, що стимулюють економіку.

Тому важливо пам'ятати, що 27 липня в США сенатори-республіканці мають намір представити свій проєкт нового пакету заходів зі стимулювання американської економіки приблизно на $1 трлн.

Велике значення надається освітній сфері — пропонується збільшити обсяг коштів, що виділяються навчальним закладам, щоб допомогти їм відновити роботу до осені.

Вводяться межі відповідальності готелів, лікарень, навчальних закладів щодо дотримання медичних рекомендацій.

Можливо, варто очікувати коментарів щодо потенціалу кроків у бік стимулювання економік також й інших країн.

Зі статистичних релізів останнього тижня липня увагу буде прикуто до четверга, 30 липня, коли має бути опубліковано оцінку ВВП США за другий квартал та економічний бюлетень ЄЦБ.

У п'ятницю, 31 липня, США опублікують дані щодо доходів і витрат населення за червень, Китай дасть PMI обробних галузей за липень, а також ми дізнаємося оцінку ВВП єврозони за другий квартал.

Ситуація з коронавірусом не поліпшується. В Україні за минулу добу коронавірус підтвердили у 807 осіб, попри те, що в неділю люди рідше звертаються до лікарів.

Флорида в неділю стала другим штатом після Каліфорнії, що обігнав Нью-Йорк, який найбільше постраждав на початку спалаху коронавірусу в США.

QuoteУ п'ятницю, 31 липня, США опублікують дані щодо доходів і витрат населення за червень.

У середньому в липні Флорида додавала понад 10 тис. випадків на день, водночас Каліфорнія — 8,3 тис. випадків на день, а Нью-Йорк — 700 випадків.

Під тиском коронавірусу та періоду звітності корпоративного сектора США у світі з'являються передумови для корекції вниз за індексами.

Проте вже сьогодні може початися відновлення через новини з Китаю.

Так, позитивним сигналом для світу, попри весь інформаційний негатив, варто сприймати той факт, що зростання промислового прибутку в Китаї прискорюється, що свідчить про прискорення відновлення економіки.

Бюро статистики Китаю повідомило, що прибуток промислових підприємств Китаю у червні зріс на 11,5% проти аналогічного періоду минулого року до 666,55 млрд юанів ($95,27 млрд), що є найшвидшим зростанням прибутку з березня 2019 року.

Травень ознаменував собою перше місячне зростання доходів сектора з листопада до початку пандемії коронавірусу.

Можливо, це стримуватиме зростання захисних активів протягом тижня і незабаром намітяться розвороти вниз за цінами на золото, срібло та японську єну.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора