Фото надано garant.in
Країна з оптимальними податковими ставками, дружня до криптовалюта, та ще й пропонує оформити золоту або довгострокову візу? Так, такі є! У цій статті ми зібрали для вас 15 варіантів.
Золота віза дає багато можливостей своєму власникові, особливо крипто-інвестору.
З нею ви зможете постійно проживати на території країни, брати участь в заходах з блокчейну, розвивати свій бізнес, оптимізувати податки та нарешті зробити перший крок до отримання другого громадянства.
Природно, золоту візу просто так отримати неможливо. Її видають на підставі великих інвестицій в економіку країни.
Пропонуємо вам ознайомитися з 15 державами, золоті візи яких будуть по-особливому цікаві стартап-підприємцям.
Португалія
У Португалії крипто-інвестори не платять податків. Для транзакцій з біткоінами відсутні податки на приріст капіталу або ПДВ. Це просто рай для тих, хто займається криптовалютою.
Оформити золоту візу цієї країни можна за інвестиції в нерухомість, цінні папери, акції португальських компаній або відкрити свій бізнес і створити робочі місця для громадян.
Найбільшою популярністю користується варіант з купівлею житла. Вкласти доведеться від 500 тис. євро, але через п'ять років об'єкт можна продати та повернути кошти, або ж здавати в оренду та отримувати дохід.
Мальта
На цьому острові крипто-інвестори мають безліч податкових пільг. Так само, як і в Португалії, на Мальті не платять податки на приріст капіталу і ПДВ на транзакції з біткоінами.
На Мальті місцева влада вже впроваджує законодавство про криптовалюту. Віртуальні гроші можливо використовувати, як платіжний засіб, засіб обміну та збереження вартості. До речі, деякі компанії, які займаються такою валютою, вже влаштувалися на острові.
На Мальті можна отримати одночасно громадянство за державною паспортною програмі, вклавши від 816 тис. євро. Також можливо й оформлення золотий візи за 150 тис. євро.
Німеччина
У ФРН відсутні податки на віртуальні гроші, якщо ви володієте ними більше року. Але фірми зобов'язуються сплачувати корпоративний прибутковий податок із транзакцій, пов'язаних з криптовалютою.
Німеччина відома в Європі своїми новаторськими спільнотами. В цілому влада дуже заохочує будь-які стартап-проєкти, тому підприємцям у сфері криптовалюти буде тут дуже комфортно.
ФРН видасть вам візу або ВНЖ у разі, якщо ви інвестуєте від 100 тис. євро в фірму.
Іспанія
Поки що Іспанія ще не запровадила законодавство про віртуальні гроші, але цілком можливо, що це трапиться в недалекому майбутньому. На приріст капіталу доведеться платити від 19 до 23%. Якщо ж ви конвертуватимете звичайні гроші в криптовалюту, у такому випадку ПДВ платити не потрібно.
Золотий ВНЖ Іспанії можна отримати за купівлю нерухомості, депозит в іспанському банку, державні облігації або відкриття власного бізнесу.
Естонія
В Естонії криптовалюта не регулюється законами. Весь дохід, який ви отримаєте від операцій з біткоінами, наприклад, прирівнюватиметься до доходу, отриманого від транзакцій зі звичайною валютою. Податок на додану вартість не сплачується на операції, пов'язані з віртуальними грошима.
Наразі Естонія користується популярністю серед новаторів і стартап-підприємців. У недалекому майбутньому уряд запустить візи для тих, хто займається цифровими розробками. Влада тут підтримує розвиток нових технологій, адже прекрасно розуміє, що за ними — майбутнє.
Сінгапур
У Сінгапурі не обкладають податком на приріст капіталу власників криптовалюти. Такого податку в законодавстві країни просто немає.
У цій молодій державі заохочують інвесторів-іноземців, надаючи їм можливість жити в державі за програмою резидентства.
Малайзія
Тут теж криптовалюта поки що не має законодавчого підґрунтя, а тому транзакції з віртуальними грошима не обкладаються податком. У Малайзії також не сплачується податок на доходи, отримані за кордоном.
Країна дає можливість іноземцям отримати візу на 10 років за схемою MM2H.
Швейцарія
У Швейцарії не платять податків на приріст капіталу за криптовалютою. Такі відомі фірми, як Ethereum і Shapeshift, зареєстровані саме в Швейцарії. Отримати тут ВНЖ можливо через сплату аккордного податку.
Канада
У Канаді теж закон поки що не регулює віртуальні гроші. При придбанні або зберіганні цифрової валюти не потрібно сплачувати жодних податків, але на приріст капіталу доведеться заплатити аж 50%.
Уряд пропонує іноземним інвесторам кілька схем переїзду в Канаду, найбільшою популярністю користується програма Квебека.
Австралія
Можливо, в Австралії вам доведеться платити податки на приріст капіталу, який ви отримуватимеме від продажу цифрових грошей. Вам потрібно буде вести облік всіх операцій з криптовалютою. Однак у деяких випадках транзакції з віртуальною валютою можуть і не обкладатися податком.
Податок на приріст капіталу стосується продажу та дарування крипти, трейдингових операцій, її конвертації та використання для покупки товарів або послуг. В Австралії є кілька шляхів отримання візи для бізнесменів, іноземних інвесторів і стартап-підприємців.
Кіпр
Напевно ви чули, що Кіпр — це податковий рай. Так воно і є насправді. На острові не платяться податки на дохід, отриманий від продажу крипти. Те ж саме стосується і ПДВ.
На Кіпрі можна отримати громадянство за півроку через державну програму, але інвестувати потрібно багато — 2 млн євро. Якщо ви не готові відразу вкласти таку суму, то розгляньте варіанти з оформленням візи через стартап-проект або покупку нерухомості за 300 тис. євро.
Греція
У Греції платять 15% на приріст капіталу, отриманого від операцій з віртуальною валютою. Наразі грецьке законодавство ніяк не регулює крипту.
Отримати золотий ВНЖ Греції досить просто, та й недорого. Досить просто придбати нерухомість на суму від 250 тис. євро.
Ірландія
В Ірландії не сплачується ПДВ на цифрову валюту, однак потрібно сплачувати податок на приріст капіталу в розмірі 33%. Фірми ж зобов'язуються платити корпоративний податок на прибуток.
В Ірландії надають можливість отримати золотий ВНЖ в обмін на інвестиції в розмірі 1 млн євро або ж безоплатний внесок від 0,4 млн євро.
Британія
Британія не визнає крипту грошима, тому в країні не платять податки при покупці або зберіганні цифрової валюти.
Однак фізичні особи зобов'язуються сплачувати податок на приріст капіталу, отриманий від операцій з крипто-активами.
Що стосується оформлення британської візи, то тут завжди раді креативним підприємцям. У Британії часто заохочують новаторів резидентства.
Також завжди є можливість оформити інвесторську візу Tier 1.
Болгарія
У Болгарії так само немає законодавчої підоснови у криптовалюті. В країні зобов'язують сплачувати 10% на приріст капіталу від крипти. Підприємства в Болгарії платять по 15% на надходження від трейдингу.
Болгарське резидентство можливо отримати в обмін на інвестиції в економіку держави.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора