Facebook Pixel

Чому бізнесмен може навчитися від дитини

Олег Агабабов
експерт з управління продажами

Спілкуючись зі своїм хрещеником та спостерігаючи, як він грає з іншими дітьми, бачу, що малюки ведуть себе зовсім не так, як дорослі. При цьому вони чудово взаємодіють між собою та розуміють одне одного. Вони амбіційні, готові все перевірити на міцність, а коли їм потрібно до чогось дотягнутися, то без вагань тягнуть стілець із іншої кімнати. У такі моменти приходить розуміння того, що є речі, які чомусь забуваються, коли дорослішаєш. Й нам однозначно варто їм повчитися. Ось три найкорисніші риси дітей з ділової точки зору.

Пробувати та отримувати знання через навчання

Одна з унікальних рис дітей — вбирати як губка знання. Їм набагато легше це робити, граючи та пізнаючи світ. У них немає страху, адже вони не знають, чого потрібно боятися, не очікують на «слушний момент», а живуть зараз. На відміну від дорослих, діти постійно пробують щось нове, коли старі методи не працюють.

QuoteЗвісно, що бізнес – це ризики, і краще використовувати перевірені методи, але більшість бізнесменів вперто намагаються щось «докрутити», не перевіривши, чи існує інший більш дієвий варіант. Як кажуть, «за деревами не бачать лісу».

Бути відкритими до нових знайомств

Діти завжди відкриті до нових знайомств. Їх не бентежить ані соціальний статус, ані кількість грошей у гаманці, хоч і поганців вони бачать одразу. Коли я поділився в телефонній розмові цією думкою зі своєю мамою, вона лише посміялася та підтвердила її: — «Ти просто не пам’ятаєш, як у дитинстві сам приставав до всіх в автобусі, а кожну симпатичну дівчину запрошував до нас на чашку чаю».

Можна, звичайно, сказати, що дитинство раніше було інакшим: замість ігор у телефоні ми били палицею кущі кропиви та будували шалаші. Але тоді можливість знайомств обмежувалася місцями, де ми бували. Зараз навпаки — весь світ відкритий. Ми просто цим не користуємось.

Проводити жорсткі перемовини і бути чесними

Зайдіть у торговельний центр і подивіться на те, як діти просять у батьків щось купити. Точніше, більшість не просить, а вимагає. При цьому в такій формі, що зрозуміла не тільки батькам, а і всім оточуючим. Торгуватися? — це також не відноситься до дітей. Вони диктують свої умови.

Батьки з досвідом вам підтвердять, що краще навіть не сперечатись, коли ви примушуєте з’їсти щось корисне, або прибрати в кімнаті.

QuoteА ще діти не змінюють правила гри в односторонньому порядку. Таке не проходить і гра зупиняється.

Вони легко обговорюють нові умови, коли бачать, що їм це буде цікаво, й кажуть правду в очі. Більшість дорослих, навпаки, замкнуті в собі й не можуть просто сказати «Ні», коли їм щось не підходить.

Можливо, зараз хтось впізнав себе, а хтось захотів перевірити ці тези. Якщо у вас є власні діти, то просто проведіть із ними більше часу, граючи та розмовляючи. Якщо ні — варто завітати на дитячий майданчик. Спостерігайте уважно. У дітей є ще багато чого, чому варто повчитися.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора