Facebook Pixel

БЕБ повідомили про підозру очільниці київського ТРЦ «Гулівер»: у чому її підозрюють

Слідчі БЕБ повідомили про підозру директорку ТОВ, яка є власником ТРЦ «Гулівер», в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Наразі підозрюваній суд обиратиме запобіжний захід.

Про це повідомляє прес-служба БЕБ та Forbes.ua

Як ТРЦ Гулівер ухилявся від податків

За даними БЕБ, протягом 2019-2021 років керівництво «Гуліверу» уклала низку договорів з підконтрольними субпідрядними товариствами, в тому числі з ознаками «фіктивності» та «транзитності», на отримання різноманітних послуг та придбання матеріальних цінностей тощо. Завдяки цьому ТРЦ змогло ухилитись від сплати податків на 146 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків).

Кому належить ТРЦ Гулівер

ТРЦ «Гулівер» належить ТОВ «Три О», яка входить до структур українського бізнесмена Віктора Поліщука. Останній побудував «Гуллівер» за кошти кредитів, залучених в українських держбанків, але борги не погасили. У 2018 році «Ощадбанк» та «Укрексімбанк» виставили на продаж права вимоги за кредитним договором з іпотекою у вигляді ТРЦ Gulliver у Києві за 18,18 млрд грн. Однак покупця на актив не знайшли.

У 2016 році суд за поданням прокуратури заарештовував майновий комплекс ТРЦ «Гулівер» у ході розслідування розкрадання коштів банку «Михайлівський», яким також володіли структури Поліщука.

При цьому, за даними слідчих Нацполіції, ТОВ "Три О» погашало кредитні зобов'язання перед "Ощадбанком" зокрема за рахунок коштів, які банк "Михайлівський" надав у кредит ряду компаній у 2013-2015 роках.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉