Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Комунальні платежі в новобудовах: за що мешканці сплачують додатково

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Житлово-комунальні платежі в новобудовах. Фото: ErikaWittlieb/Pixabay

Житлово-комунальні платежі в новобудовах. Фото: ErikaWittlieb/Pixabay

Основна частина витрат, які лягають на плечі власника новобудови, — це житлово-комунальні платежі. Зменшити рахунки за комуналку допоможуть сучасні енергоощадні технології, проте в деяких сучасних житлових комплексах є додаткові функції, які вимагають додаткових витрат.

Залежно від рівня ЖК і набору додаткових опцій (сервісу, функціональних зон, зон загального користування як інфраструктурних об'єктів) різними будуть і платежі за обслуговування.

Стандартні житлово-комунальні платежі

  • утримання житлового приміщення (послуги керуючої компанії, утримання, обслуговування, поточний ремонт загального майна, комунальні послуги, які споживаються мешканцями спільно (світло й опалення в парадному, система контролю доступу, охорона території, розумне відеоспостереження, вивезення сміття тощо);
  • особисте споживання комунальних послуг (вода, електрика, опалення).

Сучасна ліквідна новобудова є великою енергоощадною системою. Завдяки впроваджуваним енергоефективним технологіям і матеріалам, зокрема розумним технологіям енергозбереження з хорошими теплоізоляційними показниками та показниками споживання (датчики руху в місцях загального користування для вмикання світла тільки за потреби, смартосвітлення на вулиці тощо), вдається знизити комунальні платежі за спожиті ресурси в новобудовах у середньому на 30%, як порівняти зі старим житловим фондом.

Додаткові витрати для власника новобудови

  • Послуги консьєрж-сервісу

У разі якщо в комплексі передбачений консьєрж і додаткові опції сервісу (доставка, клінінг, сезонне миття вікон, наприклад), власник, зрозуміло, окремо оплачує вартість послуг консьєрж-сервісу. Вона може досягати 5 — 10% загальної суми платежів за комунальні послуги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • Обслуговування прилеглої території

Чим більше наповнена й різноманітна прилегла територія, тим складніше інженерні системи, дорожче матеріали, які було застосовано для оздоблення, і, відповідно, вище рівень технічного обслуговування та утримання будинку та прилеглої території.

  • Обслуговування інженерних систем

Якісні інженерні системи, будь то система очищення й фільтрації води до рівня питної, приточно-витяжна вентиляція, якість тепло- й електромереж, вимагають ретельного догляду, тому їхнє обслуговування закладено в платежі за комунальні послуги.

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • Послуги охорони

Ще одна вагома стаття витрат — безпека. До неї входять організація контролю доступу, обслуговування шлагбаумів і камер відеоспостереження, послуги охоронної структури. Може сягати 20% загального чека.

На що звернути увагу під час вибору ЖК

Обираючи квартиру в новобудові та мріючи зменшити собі чек за комуналку, дивіться на технологію будівництва та використані матеріали (для стін і утеплення особливо). Краще, якщо керамоблок, цегла та мінеральна вата будуть відомих світових виробників.

Звертайте увагу на енергоефективні технології та розумні інженерні системи, не минайте навіть такі дрібниці, як-от: коли та як вмикається/вимикається світло в парадному, які лампи у вуличних ліхтарях. Якщо в будинку передбачена опція індивідуального опалення, це чудовий шанс заощадити на платежах. Оцініть якість котла. Перевірте віконні склопакети, які можуть пропускати холод.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини