Міркування в ЗМІ щодо перспектив реструктуризації виплат за раніше взятими борговими зобов'язаннями — це не більш ніж інформаційний привід. Чому?
Україна, як завжди, піде на будь-які умови МВФ через високу зацікавленість у нових траншах фінансової підтримки.
Країні потрібні будуть гроші, і зараз краще не відмовлятися від підтримки кредиторів.
Незважаючи на ситуацію в світі з розповсюдженням коронавірусу, незважаючи на готовність НБУ здійснювати виплати за раніше взятими борговими зобов'язаннями і при цьому проводити інтервенції на міжбанку план щодо підтримки населення в період карантину вимагатиме нових витрат.
Країні потрібні будуть гроші, і зараз краще не відмовлятися від підтримки кредиторів. Потрібно розуміти, що в світовій економіці країни зазвичай діють в умовах відносин з кредиторами. Якщо завершити ці відносини некрасиво, то можна забути про підтримку в період гострої потреби.
Україна не є агресивним партнером або неслухняним позичальником — «антиколомойський закон» приймуть. Позитивна сторона для України — збереження відносин з МВФ.
Однак враховуючи майбутню світову рецесію, Україні потрібно буде все більше й більше кредитів у наступні роки. Боргова яма буде рости, але це дозволить уникнути різких девальваційних стрибків з подальшим посиленням інфляції.
Світ підходить до тієї межі, коли доведеться переглядати економічний устрій.
Також позитивна складова нового кредитування вже найближчим часом і продовження відносин з МВФ — це те, що, можливо, у черзі виплат підтримку України поставлять у пріоритет. Гарна кредитна історія – запорука отримання нових траншів.
Якщо всі країни почнуть масово і одночасно просити про підтримку їхніх економік, то є надія, що запит буде оброблений і задоволений. Хоча світ підходить до тієї межі, коли доведеться переглядати економічний устрій, загрози через девальвацію національних валют, інфляцію і т.д.

Ми знаходимося на порозі великих змін устрою фінансового світу. Україна не стане першою, хто захоче йти на зміну відносин, які формувалися десятиліттями. Але поки всі економіки руйнуватимуться, підтримка МВФ допоможе стримувати падіння економіки України.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора