Бізнес-акваріум: президент взявся за ДТЕК, а Ігор Коломойський мстить за «Приват»

перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, щовівторка, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут всі про всіх все знають іноді більше, ніж хотілося б.

Поки тривають літні вихідні та бізнес перебуває у стані, що близький до коматозного, команда Володимира Зеленського та ряд політиків влаштували масштабний наступ на своїх ворогів.

Перша історія пов'язана із заявою двох близьких до Ігоря Коломойського народних депутатів — Олександра Дубініна (колишній глава «Дніпроазоту») та Віталія Купрія (представник «УКРОП»). Ці джентльмени захотіли, щоб НАБУ порушило кримінальну справу за фактом розтрати керівництвом Національного банку України. «Розтратою» представники Ігоря Коломойського назвали внесення оплати з боку НБУ детективній компанії Kroll за розслідування схем виводу грошей з Приватбанку. Крім того, «розтратою» депутати вважають контракт НБУ з юридичною компанією Alix Partners, а також оплату судового збору після позову до Pw C. Цікаво, що, за даними The Page, НАБУ почало розслідування за заявами. Справа пахне політичним тиском, причому очевидно, що за ним стоять народні депутати Коломойського.

Одним з перших, на кого планує наступ президент Володимир Зеленський (а точніше його оточення), – це Рінат Ахметов. А одна з перших компаній, яка потрапить під тиск, – ДТЕК. Представники команди президента вже звинуватили ДТЕК і «Центренерго» в тому, що вони не накопичили достатньої кількості вугілля на теплових електростанціях. На сьогодні вугілля там на 60% менше, ніж було роком раніше. Вже найближчим часом у справу втрутиться Рада національної безпеки і оборони України, яка розгляне проблеми з накопиченням палива.

Напередодні засідання в апарат президента надійшло дослідження українського енергетичного ринку від консалтингової компанії Berlin Economics, в якому міститься буквально наступна рекомендація: «українській владі необхідно використовувати цінові обмеження і дерегуляцію, щоб стимулювати ДТЕК продати свої активи». Також в Berlin Economics рекомендують почати імпорт електроенергії. Очевидно, що це план максимум команди Зеленського по відношенню до компанії Ріната Ахметова.

Ще одна новина прийшла з аграрного ринку, і стосується вона компанії «Сварог». Як з`ясувалось, ініціатива з її продажу пов'язана з конфліктом між основними акціонерами – братами Буряками. Втім, продаж активу, попри скандал, буде вкрай складним. Від активу, наприклад, вже відмовився Kernel у зв'язку з тим, що більша частина землі у «Сварозі» не оформлена належним чином.

На сьогодні це всі новини з корпоративного світу. А вже наступного тижня їх очікується набагато більше. Ділова активність цього тижня — на абсолютному мінімумі. Далі буде цікавіше.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page