Apple та Facebook проти промисловців і Трампа — підсумки тижня

Аналітик TeleTrade

По-справжньому епохальною подією тижня, що минає, стали антимонопольні слухання в Конгресі США, в яких взяли участь голови найбільших технологічних компаній: Apple, Amazon, Google та Facebook.


Конгресмени поводили себе досить вороже, а тон дискусії задав голова антимонопольного комітету, який заявив, що оскільки засновники США не схилялися перед королем Англії, тож і сучасні американці не повинні схилятися перед транснаціональними технологічними компаніями.

Загалом «імператорам онлайн-економіки» вдалося відбити першу атаку регуляторів, переконавши їх у відсутності зловживань навколомонопольним становищем у своїх нішах, однак імовірність того, що в найближчому майбутньому влада вдасться до агресивніших дій, є достатньо великою.

Представники IT-індустрії разом із представниками банків і шоу-бізнесу, які є транснаціональними за своєю суттю, усі ці роки активно фінансували кампанію проти політики Дональда Трампа, яка спрямована на зведення захисних бар'єрів для американської економіки.

Водночас реальний сектор економіки — промисловці, сільське господарство та МСБ — всіляко підтримують політику президента.

Представники IT-індустрії усі ці роки активно фінансували кампанію проти Трампа.

Цей конфлікт накладається на політичну й соціальну напруженість у країні, змушуючи інвесторів хвилюватися за майбутнє ринку.

Додатковий тиск чинять міркування Трампа на тему можливого перенесення виборів з листопада на наступний рік у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в країні.

Ще однією неприємною новиною стала публікація даних, що свідчать про скорочення ВВП Німеччини у другому кварталі на безпрецедентні 10,1% (учасники ринку очікували падіння на 9%).

Попри те, що показник ще може бути перераховано (поки що відсутні дані щодо роздрібних продажів, експорту та промислового виробництва за червень), реакція інвесторів виявилася різко негативною.

Розпродажі почалися не тільки на місцевому фондовому ринку, але й на інших європейських майданчиках.

Відновлення глобальної економіки багато в чому залежить від успіху в боротьбі з пандемією.

Розробка вакцини триває. Так, наприклад, результати випробування препарату від Johnson & Johnson свідчать про те, що для захисту від коронавірусу достатньо однієї дози, що дозволить значно скоротити логістичні витрати, пов'язані з повторним відвідуванням людьми медичних установ.

Перед тим представники фармацевтичних компаній Pfizer і BioNTech, які також розробляють вакцину, попереджали, що для остаточної перемоги над інфекцією треба вводити дві дози.

Подальше відновлення глобальної економіки багато в чому залежить від успіху в боротьбі з пандемією, тому за процесом розробки препарату стежать інвестори по всьому світу.

За його відсутності гривня, як і інші валюти країн, що розвиваються, продовжить перебувати під тиском і втрачати у вартості щодо долара та євро.

Не полегшують ситуацію з курсом і внутрішні новини: за даними Мінфіну, у червні державний борг України зріс у гривні на 2,7% — до 2,27 трлн грн.

У підсумку борговий тягар країни за перше півріччя збільшився на 13,6%, або 270 млрд грн.

Така динаміка змушує інвесторів непокоїтися щодо можливої девальвації гривні, адже в умовах затяжної кризи, що супроводжується низькими бюджетними доходами, обслуговувати борг можна лише шляхом активної емісії гривні.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора