Ігор Коломойський виграв суд проти НАБУ — джерело

Директор НАБУ Артем Ситник. Фото: УНІАН

Директор НАБУ Артем Ситник. Фото: УНІАН

Конституційний суд визнав неконституційною норму закону, за якою Національне антикорупційне бюро України через суд могло блокувати договори підприємств. Про це The Page повідомило поінформоване джерело в суді. Судді задовольнили вимогу «Запорізького заводу феросплавів», який належить так званій групі «Приват».

Таким чином, скасовано пункт 13 статті 17 закону «Про Національне антикорупційне бюро».

Прийняте рішення вигідне компаніям групи «Приват», оскільки по суті воно позбавляє НАБУ можливості компенсувати збитки державі. Раніше з аналогічним позовом до суду зверталася «Укрнафта», однак їй відмовили в його задоволенні.

Telegram Logo

Рішення прийнято другим сенатом Конституційного суду. Воно не тільки позбавляє НАБУ можливості зупиняти операційну діяльність підприємств, які підозрюються у завданні збитків державі, а й може вкрай негативно вплинути на прийняття законопроекту про незаконне збагачення, внесеного до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським. Документ містить пункт про можливість НАБУ визнавати договори недійсними, а також стягувати кошти від незаконного збагачення. Причому обидві норми містяться в 13 пункті, який тепер по суті скасований. Тепер Зеленському доведеться як мінімум виправляти законопроект.

За чотири роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими недійсними визнали 92 угоди, вказував раніше «Центр протидії корупції». У цілому держава може втратити 7 млрд грн — на таку суму обчислюються вже розірвані з ініціативи детективів через суди угоди.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Наприклад, за позовом Бюро до «Адміністрації морських портів» був визнаний недійсним договір на днопоглиблювальні роботи на суму 712 млн грн. За таким же принципом недійсним визнали договір між «Запоріжжяобленерго» та «Енергомережей» на 112 млн грн і додаткову угоду між «Укрзалізницею» і «Вог Аеро Джет» на поставку дизпалива, за якою залізничники переплатили 92 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини