Facebook Pixel

Ввезення автомобілів із 25 квітня буде дозволено лише через окремі пункти пропуску на кордоні

Починаючи з 00:00 25 квітня 2022 року легкові автомобілі, що ввозяться для особистих потреб, оформлятимуться лише на певних пунктах пропуску, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

  • На кордоні з Польщею: «Угринів», «Грушів», «Смільниця», «Устилуг».
  • На кордоні зі Словаччиною: «Малий Березний».
  • На кордоні з Угорщиною: «Дзвінкове», «Косино».

Заступник міністра пояснив, що останніми днями на пунктах пропуску західного кордону стоять величезні черги. Головна причина – скасування митних платежів і, як наслідок, різке зростання імпорту легкових автомобілів.

Оформлення нових транспортних засобів об'єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери зі спорядженням для бійців, харчовими продуктами та медикаментами.

Законодавство Євросоюзу не дозволяє створювати окремі смуги для гуманітарних вантажів. «Тому проблему розв'язуватимемо на пунктах пропуску з українського боку», — написав Найєм.

Далі наведемо довгу цитату з його посту у Facebook: «Напевно, загалом це непогано, що наші громадяни настільки оптимістично дивляться в майбутнє, що вже готові ввозити в країну нові автомобілі. Але є один нюанс. Наші партнери в Польщі, Словаччині та Румунії трохи здивовані таким активним оновленням автопарку країни, що воює, для якої весь світ збирає кошти на гуманітарну допомогу.

Їх, наприклад, шокують промислові масштаби імпорту «для потреб ЗСУ» автомобілів класу «люкс». Для розуміння: за вісім днів після скасування мит до країни було імпортовано 14 300 (!) легкових автомобілів. Зокрема, десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 випуску й навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн.

І це лише автомобілі. Крім того, за той самий період у країну абсолютно законно, без жодних митних платежів завезено «гуманітарну допомогу» у вигляді різних тканин на 360 млн грн, мобільних телефонів майже на 200 млн грн тощо.

На жаль, саме так деякі наші співгромадяни інтерпретували ініціативу уряду про допомогу волонтерам та армії. Гадаю, найближчим часом ми з колегами з Міністерства фінансів і митної служби запропонуємо Кабінету міністрів відповідні зміни до нормативної бази, щоб виправити цю ситуацію без шкоди для справжніх волонтерів».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉