Facebook Pixel

Україна почала достроково готуватися до реструктуризації зовнішнього боргу на $20 млрд

Офіційні особи України з'ясовують у великих інвесторів можливість реструктуризації єврооблігацій на $20 млрд та залучення нового фінансування, повідомили Reuters три джерела. За їхніми словами, останніми тижнями взаємодія з інвесторами активізувалася, вона ведеться під керівництвом голови офісу з управління боргом Юрія Буци.

Такі переговори з власниками облігацій мали розпочатися на початку наступного року. Однак на тлі побоювань щодо того, що міжнародна підтримка України може слабшати, і затягування воєнних дій переговори вирішено розпочати раніше.

У серпні 2022 року власники облігацій погодилися на дворічне заморожування платежів. Більшість двосторонніх кредиторів України призупинили зобов'язання щодо погашення боргу до 2027 року, і деякі аналітики очікували, що Україна може попросити власників облігацій про відповідне продовження.

За словами одного джерела, мета України полягає в тому, щоб вийти на ринки, доки діє програма Міжнародного валютного фонду, яка розрахована до 2027 року.

Поки що переговори мають неофіційний характер, і власникам облігацій ще належить сформувати комітет кредиторів.

У рамках чотирирічної програми МВФ на суму $15,6 млрд, схваленої у квітні, фонд зазначив, що Київ має провести «капітальний ремонт» свого зовнішнього боргу, але не вказав термінів.

У рамках реструктуризації боргу Україна випустить нові облігації існуючим власникам після того, як будуть узгоджені збитки щодо існуючого боргу. Але, враховуючи ризик, притаманний кредитуванню країни, яка перебуває у стані війни, інвестори заявили, що вони надали б перевагу певній формі гарантії або підтримки з боку партнерів України.

Варіанти залучення нового фінансування включають забезпечені та гарантовані структури, які можуть стати частиною рішення з реструктуризації і потенційно полегшити фінансування. Міжнародні партнери України – як багатосторонні, так і окремі країни – можуть надати заставу для нових облігацій, подібних до так званих облігацій Брейді, випущених країнами Латинської Америки наприкінці 1980-х років і забезпечених казначейськими облігаціями США.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉