Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна домовилася з інвесторами щодо заморожування виплат за держборгом до 2024 року

Україна домовилася про відстрочення виплат із зовнішнього боргу

Україна домовилася про відстрочення виплат із зовнішнього боргу

Інвестори, які володіють приблизно 75% єврооблігацій України на суму $19,6 млрд, погодилися відкласти виплату купона та основного боргу до 2024 року. Про це з посиланням на Міністерство фінансів повідомило агентство Bloomberg.

Цей крок поряд з іншими заходами, запропонованими кредиторам, може зараз зберегти для країни $5,8 млрд.

Процес реструктуризації підтримали ключові союзники України, зокрема США та Міжнародний валютний фонд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Рішення інвесторів було оголошено наступного дня після того, як уряд України заявив, що отримав згоду кредиторів на зміну умов так званих ВВП-варантів (боргових інструментів, пов'язаних з економічним зростанням країни) на суму $3,2 млрд.

«Укравтодор» і НЕК «Укренерго» також отримали схвалення від своїх власників облігацій на аналогічні угоди щодо реструктуризації боргу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Україна 20 липня запропонувала власникам єврооблігацій із 1 серпня відтермінувати всі виплати за ними та строки погашення на два роки, зберігши поточні ставки прибутковості. Після закінчення цього строку відсотки може бути виплачено одразу або капіталізовано.

Крім того, міжнародні партнери України в рамках G7 і Паризького клубу кредиторів заявили про готовність тимчасово зупинити виплату боргу України до кінця 2023 року з можливістю продовження відтермінування ще на один рік. Вони також настійно закликали приватних кредиторів прийняти пропозицію України про відтермінування виплат за її єврооблігаціями та зміну умов щодо ВВП-варантів.

За даними Мінфіну, загалом в обігу на ринку 13 випусків єврооблігацій України загальною номінальною вартістю $17,26 млрд і 2,25 млрд євро.

Коментарі

Всі новини