Закупівельне агентство «Державний оператор тилу» представило Міноборони та командуванням Сил логістики та Медичних сил пропозиції щодо оновлення номенклатури каталогу продуктів харчування для ЗСУ.
Метою змін названо «оптимізацію асортименту при збереженні його різноманітності» та «запобігання розмиванню загальної вартості комплекту харчування».
«Лише за минулий рік завдяки таким підходам вдалося заощадити на продовольчому забезпеченні приблизно 6 млрд грн із передбачених на це понад 29 млрд грн», — сказав директор департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.
Перегляд каталогу ґрунтується на даних, отриманих під час цифровізації процесу обліку споживання продуктів харчування.
Пропонується вилучити з каталогу позиції, які фактично не замовляються через труднощі з транспортуванням, зберіганням чи споживанням. Йдеться, зокрема, про окремі м'ясні, молочні, овочеві та фруктові позиції. Наприклад, планується замінити малину на лохину, охолоджену свинину та деякі рибні позиції – частково на заморожені тощо.
«Як показує практика, через більш тривалий термін споживання військові, за наявності альтернативи, переважно обирають м'ясні та рибні позиції у замороженому вигляді, а не охолодженому. Ягоди, зокрема малина, потребують спеціальних умов для транспортування та зберігання, тому нерідко прибувають уже неналежної якості. Щодо риби – додатково планується розширити асортимент саме українських виробників, зокрема додати калібровані рибні стейки, чисту та заморожену рибу локальних виробництв. Інші позиції, які пропонуються до вилучення, мають в каталозі схожі за характеристиками аналоги, тому ці зміни не позначаться на загальній різноманітності асортименту», – сказала Галина Літош, директор програми харчування ДОТ.
Крім того, є запит на додавання до каталогу нових позицій, які мають попит у бійців. Серед них: зефір, халва, кекс, заморожений стейк товстолобика, вода в тарі до 6 літрів.
Чинний каталог містить 360 позицій, частина яких фактично не використовується. Це створює ризики цінових маніпуляцій та ускладнює формування економічно обґрунтованої вартості комплекту загалом. Планується зменшити кількість позицій приблизно до 340.
Наразі аналізуються описи товарів: вони мають відповідати чинним державним стандартам та відображати реальну товарну пропозицію на ринку.
Далі – робота з ринком, аналіз пропозицій та остаточне формування складу оновленого каталогу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
За розрахунок карткою ОТП БАНК можна отримати знижку 5% в аптеках «Бажаємо здоров’я»