Facebook Pixel

Україна частково легалізувала канабіс, а Таїланд знижує вольницю для нього

У середині серпня в Україні набуває чинності закон про легалізацію медичного канабісу. Він регулює використання канабісу в медичній, промисловій і науковій діяльності. Застосування марихуани в рекреаційних цілях («для розслаблення») залишиться незаконним. До кінця цього року вживання марихуани в рекреаційних цілях стане незаконним і в Таїланді, де його дозволили всього півтора року тому.

Чому Таїланд відмовляється від рекреаційного застосування канабісу

Таїланд став першою країною в Південно-Східній Азії, яка дозволила використання канабісу в медичних цілях у 2018 році, а потім і в рекреаційних цілях у 2022 році. У країні швидко з'явилися десятки тисяч магазинів канабісу, а загальна вартість галузі, за прогнозами, в наступному році досягне 1,2 млрд доларів.

Критики легалізації давно говорили, що послаблення прийняли поспіхом, без належного пропрацювання. Тому окремі заходи приносять на практиці більше шкоди, ніж користі. Уряд прислухався і розробив проєкт нового закону, що регулює вживання канабісу. Він буде направлений на схвалення кабінету міністрів у березні, а потім – у парламент, де буде прийнятий до кінця року, повідомив міністр охорони здоров’я Чолнан Шрікаєв.

Попередній уряд не зміг прийняти подібний закон через парламент перед загальними виборами у травні минулого року.

Магазини канабісу, які працюють нелегально, будуть закриті. Вирощування канабісу в домашніх умовах не буде заохочуватися, додав Чолнан, який оцінив кількість офіційно зареєстрованих магазинів у 20 тисяч.

«За новим законом канабіс стане контрольованою рослиною, тому для його вирощування потрібен дозвіл, – сказав міністр. – Ми будемо підтримувати вирощування канабісу для застосування в медицині».

Працівники ферми розвішують щойно зібрану марихуану для сушіння

Працівники ферми розвішують щойно зібрану марихуану для сушіння

Законопроєкт передбачає штраф у розмірі до 1700 доларів США за використання канабісу в рекреаційних цілях, а тим, хто продає канабіс для такого використання та бере участь у рекламі чи маркетингу, почок, смоли, екстракту чи пристрої для куріння, загрожує тюремне ув'язнення на термін до року або штраф у розміре до 2800 доларів.

Він також передбачає покарання за вирощування канабісу без ліцензії: тюремне ув'язнення на термін від одного до трьох років і штраф від 560 доларів до 8000 доларів.

Міністр додав, що імпорт, експорт, вирощування та комерційне використання канабісу також потребують дозволів.

За словами Чолнана, уряд, визнаючи економічну вигоду індустрії канабісу, дасть підприємствам час пристосуватися до нових правил.

Магазини канабісу зможуть працювати до тих пір, поки не закінчиться термін дії їх ліцензій. Потім вони перейдуть в легальні клініки з продажу канабісу. Чолнан зазначив, що нові правила не впливають на туризм.

Скептики вважають, що після набуття чинності новим законом продаж і рекреаційне використання канабісу нікуди не подінуться.

Ключові особливості індустрії канабісу в Таїланді

Таїланд має довгу історію використання канабісу в традиційній медицині для полегшення болю та зняття втоми. Однак у 1930-х роках за нього була введена кримінальна відповідальність.

У 2018 році уряд легалізував марихуану для використання в медичних цілях і дослідженнях, щоб підвищити доходи фермерів. Компанії вклали гроші у вирощування коноплі і вироблений з неї канабідіол (КБД), з'єднання, яке не викликає «кайфу».

Виробники споживчих товарів почали пропонувати продукти на основі КБД, включаючи зубну пасту, косметику та напої. Аграрії знайшли землю для вирощування та постановки коноплі. Акції компаній, що оголошують про виробництво канабісу, різко подорожчали. У листопаді минулого року для вирощування канабісу зареєструвалися 1,1 млн осіб.

Люди проходять повз магазини канабісу в районі Сукхумвіт у Бангкоку

Люди проходять повз магазини канабісу в районі Сукхумвіт у Бангкоку

Використання канабісу в рекреаційних цілях різко зросло після того, як у червні 2022 року канабіс був виключений зі списку наркотиків. Магазини (аптеки) канабісу з'явилися навколо столиці Бангкока і туристичних напрямків, таких як Пхукет і Чіангмай.

Влада намагалася обмежити використання в рекреаційних цілях, намагалася запобігти продажу біля шкіл, а також неповнолітнім і вагітним жінкам, але без особливого успіху.

Рекреаційне вживання канабісу стало проблемою на виборах 2023 року, і багато партій тоді виступили проти нього. У серпні 2023 року партія Pheu Thai створила уряд, пообіцявши покласти кінець такому використанню.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉